majky 155

Má turbo vliv na spotřebu ?

Odpovědi
zzzzz

Já bych řekla, že jo, před lety jsem měla 2 stejné auta, jedno 1,8D to žralo 5 litrů a druhé 1,8TD, to žralo 6 litrů, turbo v podstatě vhání vzduch, ale já jsem vždy měla u auta s turbem větší spotřebu, možná to bylo tím, že bylo podstatně silnější a člověk to víc rozjížděl, než líným deaselem bez turba.

honza19hk

ano.Ovšem dost záleží na typu motoru.Ty starší budou brát více a novější trochu méně než ty staré.
Doplňuji:
venkovane,víš že to moc není pravda s tím tatrováckým motorem. To že to je chlazený vzduchem nebo vodou je jedno,ale spotřebu to má stejně vyšší.Hele mám 2 tatry 815 8×8 VVN obě s úplně stejným motorem,akorát u jednoho jsou přidaná 2 turba.Ta 1 žere cca 45 po silnici,ta druhá 60 po silnici a obě prázdný.kdysi jsem to zkoušel. Takže to,že atmosférák žere míń při stejném výkonu moc pravda není,žere míň ale bez turba.

venkovan

Jistě – do spalovacího prostoru vhání vzduch pod větším tlakem, takže je tam víc kyslíku a tedy palivo lépe shoří. Při stejném objemu motoru, stejné spotřebě = větší výkon. A nebo při stejném výkonu s atmosférickým motorem menší spotřeba.

cochee

Ano.