bolak

Má tu někdo v bytě klimatizaci? Nebo vyznáte se v tom někdo?

Potřebuju do jedný místosti. Musí vystudit plochu minimálně 15m2, musí mít nízkou spotřebu a nesmí moc stát. Nejlépe kdyby k ní dávali i bublifuk, ale není to podmínkou.
Doplňuji:
Já myslel že dostanu nějakej konkrétní TIP, jako „tohle si kup“ a odkaz.

Ještě doplňující otázky:

  1. Dokáže to srazit teplotu o 10 stupňů? (z 32 na 22)
  2. Kolik mě to tak měsíčně bude stát, když to budu mít zaplý imrwére 24/7?
  3. Jak moc je to hlučný?

Nejlepší odpověď
dudu

Už drahně let v bytě používáme přes léto mobilní klimatizační jednotku. Roura z níž sálá horký vzduch se vystrčí z pootevřeného okna, nastaví požadovaný výkon a pak už mašinka pracuje v automatickém režimu. V pohodě vychladí jednu větší místnost a také bezvadně čistí vzdoušek od prachu. Nevýhodou je docela slušná hlučnost i spotřeba elektřiny a již zmíněný „výfuk“ v pootevřeném okně, takže kolem se dovnitř valí teplo, což je poněkud neefektivní. Nechat vyvrtat ovtvor do okna nebo zdi jsme se zatím neodhodlali. V ložnici pak máme naistalovánu velikou vrtuli se zabudovaným světlem. Je decentně bílá, docela slušivá a velmi tichá při nízkých otáčkách. Bydlíme pod střechou a když doma máme ke 30-ti grádům, nedokážeme se bez těchto vymožeností vůbec obejít. A když je nejhůře, ujedeme na chalupu.
Doplňuji:
Milý kolego, především se mně nelíbí poněkud autokratická podoba vaší reakce. Pokusil jsem se podělit o zkušenosti, ovšem jak bylo zmíněno s klimčou pořízenou téměř před deseti roky.
Takže pokud náš chladící agregát pracuje naplno, jeho hluk vadí většině rodiny, ale v tzv. klidovém režimu /běží pouze ventilátor/ je pro všechny přijatelný. Chladící výkon má docela slušný, ovšem je rozdíl mezi tzv. vjemovou teplotou a skutečně měřenou. Při venkovních teplotách přes třicet stupňů máte totiž subjektivní pocit zimy v místnosti i při 26 stupních. Nikdy jsme klimatizaci neprovozovali nonstop, odhaduji však , že náš starý stroj „seřeze“ za 24 hodin téměř dvě kilowaty. Dnešní zařízení mají jiné parametry, tudíž doporučuji obrátit se na odborníky.
Omlouvám se, že jsem vám nevyhověl podle přestav, ale upřímná snaha zde nepochybně byla!!

anonym

Mam coolix. Ale je velka . A venku take kaslik " jako krava ". Ma ruzne funkce, casove spinace , nastaveni teploty .. , ale ja zapinam jen 2 tlacitka : Zelene a cervene. 🙂
Vam bych doporucovala jen tu mensi, prenosnou . Uz jsem ji videla i v supermarketech. Co se ceny tyce, ta bude ted nejvyssi. Byt vami, vydrzim jeste jednu sezonu s mokrym prosteradlem v okne a koupim si ji az na podzim. To usetrite min. tisicovku. ( Plus elektrina ). 🙂 -iv-