Má to vliv a jaký, když mi chybí 214 dnů, které nemám evidovaných v důchodovém pojištění ?

Odpovědi
Drap

Nebudou ti započítány do důchodu.

MartinaOL

I kdyby vám chyběl i jen jeden den, tak vám starobní důchod nebude přiznán. Buď si chybějící dny musíte „odpracovat“ nebo „doplatit“.
Pokuď těch 214 máte odpracovaných, ale přesto nejsou evidovány, tak musíte dokázat, že jste v té době zaměstnaný byl. Buď pracovní smlouvou, výplatnicí nebo si sehnat svědka, který to dosvědčil.

anonym

Drape, to mi je jasné, ale může to mít velký vliv na výši důchodu? Ve stokorunách ?

Pepa25

Záleží, jestli to bude znamenat o rok doby pojištění méně (ta se počítá na celé roky, myslím, že ivzez tu kdysi dávala návod, jak z tohoto pohledu načasovat odchod do důchodu …)