Má to logiku?

Dochází ke zdražování potravin z důsledku nepříznivého počasi v zemědělství s přitom oni dostávají kompenzace od státu na pokrytí ztrát! Já to nechápu!
Doplňuji:
Jsemtady, já o voze a Ty o koze!

Nejlepší odpověď
Drap

V tomto státě je celá řada věcí, které postrádají logiku. Logicky takovéto věci pochopit nejdou.

Další odpovědi
Jsemtady

Co na tom nechápeš? Při vstupu ČR do evropské unie byly nařízeny kvóty na počty kusů dobytka, obilí, na všechno, abychom EU státy nepoškodili. Zemědělství je jinak všude běžně dotované, tak aby byly potraviny levné. Těma kvótama spousta farmářů a družstev zkrachovala bez těch dotací, nebyla schopna konkurovat masáži z venčí. U nás dotace dostali jen vyvolení jako je Babiš. Mno a ti vše válcují a určují ceny a navíc snižují kvalitu potravin separáty. Tím že u nás už moc zemědělců není, tak jsou potraviny dražší a menší krachují, ti na podobné dotace nedosáhnou. To není jen tak nějakou dostat. Copak toto, ale vem si … že půl roku prodáváme přebytkovou elektřinu a je čím dál dražší … to samé palivo, mezinárodně ceny díky krizi klesaly a u nás na benzinách téměř nic. Vše je o tom dostat z lidí peníze. Hlavně proto, že stát, kterej by se nesnažil vydělat na občanech díky starým stranám vše prodal a když jsou tyto firmy komerční, tak prostě budou ždímat.

Děda Louda

To je jasné jako facka. Ty kompenzace přece platí státu spotřebitel.

arygnoc

potraviny zdražujú obchodníci a nie poľnohospodári.
a tí kompenzácie nedostávajú.

huxa

Základní poznatek z občanské výchovy na ZŠ-pokud je poptávka vyšší než nabídka-zdražuje se. Jak říká Jsemtady, kompenzace dostávají hlavně velcí páni „podnikatelé“, kteří existují jen díky dotacím. Původně by to mělo být proto, aby zemědělci nezkrachovali.