Berušinka

Má to cenu?

Myslíte si, že se jako 20-ti letá můžu začít učit němčinu?
Jestli už třeba není pozdě se jí dobře naučit, bohužel se učím angličtinu, která mě silně nebaví, ale myslím, že němčina by mě bavila – hrozně mě tento jazyk láká.
A myslíte, že bych to třeba zvládla i jako samouk? Určitě by bylo nejlepší sebrat se a jet do Německa na pár pátků, ale to bohužel zrovna není možné.
Doplňuji:
Díky moc za názory.
Tady dávám rady a sobě poradit nedokážu, snad to má někdo taky tak.
Vím o školách pro „seniory“ apod., ale když se to týká mě, tak jsem prostě „vymletá“ =D – když to takle musím říct.
P.S. Doufám, že Němci nemají „stopadesát“ časů jako Angličani!

---Jinak se koukejte, jestli jsem něco nenapsala do diskuze – asi mě ještě něco napadne =D – teda v případě, že mi budete chtít pomoct =D---

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

vidíte a já to mám úplně opačně – odmala do mě cpali němčinu, takže teď jsem jí úspěšně skoro zapomněla, protože jí upřímně nesnáším, zato angličtina se ke mně dostala v mých 15ti letech a to jsem se jí učila skoro sama… těšila jsem se, že konečně porozumím svým oblíbeným písničkám a filmům hurá :)

s němčinou klidně začněte, je opravdu do určité míry podobná češtině :) pak si budete číst Goetheho v originále… já radši Tolkiena ;)

jen pro vaši informaci – ty anglické časy se nejvíc řeší jen na českých školách… až budete mluvit s nějakým Angličanem, tak vám porozumí, když řeknete to správné slovíčko a bude mu úplně jedno, jestli je gramaticky správně
držím palce :)

Další odpovědi
ten který je

Nikdy není pozdě,jsi v nejlepším věku a jdi do toho!Dobré je mít nějaké kamarády z německy mluvících zemí a mluvit,učit se,hledat chyby a hlavně se nestydět.Držím ti palce!

chudst

Zadny jazyk (podle meho) se neni dobre ucit jako samouk. Vzdy mit vedle sebe nekoho, kdo dany jazyk alespon trosku ovlada. Nemcina neni tezka, plati tam normalni gramaticka pravidla, vsechno se cte tak, jak se pise, neni to jako anglictina. Verim, ze byste to klidne zvladla. Do Nemecka bych vas poslal az pote, co zvladnete zaklady, drive urcite ne.
Doplňuji:
Ne, nemaji 150 casu jako anglicani, gramatika je skutecne obdobna, jako ceska :)

anonym

Berusinko , kdyby jsi sla na nejaky kurz , byla bys tam nejmladsi. !! 🙂 Uci se mnohem starsi … 🙂. Na int. take najdes nejake rady. Zatim si vypis par slovicek – 10 denne staci a kazdy den nova a nova … ale ne , abys nam pak psala v nemcine. 🙂 Alles gute ! -iv-

tatanka

Omlouvám se, ale kdyby mě bylo dvacet tak bych tuto otázku ani nepoložil. Určitě není pozdě a to prakticky nikdy. Existuje akademie třetího věku, kde výsledkystudentů jsou jasně vidět a není to jenom o znalosti cizího jazyka, ale i o právu či medicíně. Takže fandím a vše dobré Taty.

anonym

🙂 Drzim vam palce – obema. Tedy : V te nemcine !! 🙂 -iv-

chudst

Ach jo :) -iv- je jako vzdy vsimava XD Ale nic tim nebylo mysleno. Takze premyslim nad odpovedi „ticho tam“ anebo „diky“! XD

anonym

:-p

Berušinka

Moc děkuju =) a myslím, že příspěvky budou ještě pár let česky =D

chudst

Pokud byste neco potrebovala, klidne se ozvete na muj mail (poslete mi zpravu z me profilovky).

Berušinka

Tak to se mi ulevilo, angličtina má strašně moc časů úplně zbytečně! Cítíte to taky tak? =)
Chudst: Vy tedy umíte německy?

chudst

Ano, anglictina ma strasne moc casu uplne zbytecne :) Ja to tvrdim furt =o)

Na otazku, jestli nemecky umim: „nemecky se pri bezne mluve domluvim celkem v pohode“.

(A s dovolenim navrhuji tykani; vam je 20, jestli jsem to vstrebal spravne, me je 21.)

Berušinka

Hlavně se ta angličtina pořád vtloukává všem do palic – že je hrozně důležitá, ale že k ní má hodně lidí – studentů odpor – to nikoho nezajímá. Ne všichni jí využijí.

Skoro 20 =), no já tu někdy vykám někdy tykám – podle nálady – pořádně nevim, co je lepší =D

A ty se učíš jak dlouho německy? Tak nějak shodně jako angličtinu?

chudst

Anglictina je dulezita, souhlasim s tim, aby se ji kazdy ucil – obcas se mi v Brne stane, ze me proste nekdo zastavi a anglicky se mi na neco zepta. I kdyz ji jinak nekdo nepouziva, obcas se mu muze hodit.

Sam ji take moc rad nemam, ale prisel jsem ji na chut alespon trosku, kdyz jsem jel na mesic do Skotska. Stejne jako v nemcine jsem tam pochopil, ze neni dulezita gramatika, ale schopnost mluvit tak, aby ti anglican porozumel. A to se pak hned lepsi mluvi, kdyz ti do toho ucitele neskacou, mluvis, protoze chces a potrebujes mluvit, jinak se tam zkratka a jednoduse nedomluvis.

To, jak dlouho se ucim anglinu a nemcinu… no, popravde bych to nesrovnaval. Nemcinu se ucim od prvni tridy, ale de facto jsem nic neumel az do devitky. Teprve na gymplu jsme dostali suprovou profesorku, diky ktere jsem si nemcinu zamiloval a postupoval relativne rychle vpred. Anglinu jsem mel od seste tridy – na zakladce jsme meli fajn ucitelku, takze zaklady jsem pochytil od ni. Na gymplu to nestalo za nic.

Zajimave je, ze nemecky se domluvim lepsi, ale anglicky rozumim vice :)

Berušinka

No, tak já měla na agličtinu vždycky samí individua, kteří tomu sami pořádně nerozumněli, takže nechuť se vším všudy.
Vůbec nechápu ty časy, proč jich mají tolik, jak se používají – logika tam možná je, ale nějak jsem jí zatím neobjevila.
Hlavně se bojím, že mi to nějakým způsobem bude plést mezi sebou – i když podle mě je němčina hodně odlišná od agličtiny, i když jsou si trochu podobné, co jsem slyšela.

Dřív mi vadila němčina v tom, že je hodně tvrdá – ale teď jsem jí přímo fascinována – ani nevím, kdy přišel ten zlom. To bylo jako s BMW-éčkama – na ty mě přivedl přítel – zezačátku jsem řikala, že to jsou taky hnusný auta – že mají divnej čumák a teď? – Jsou to pro mě káry na nejvyšší úrovni a ten jejich krásnej čumáček! =)
Omlouvám se za kecy mimo, ale nějak se mi chce psát a psát.

chudst

Logika tam je, ale chce to dobreho ucitele, ktery ti to vysvetli. (Ja sam jsem na nej stesti nemel a popravde sam jsem zatim nemel potrebu se je doucovat.)

Slovicka se ti mezi sebou plest nebudou, z 99,9% poznas, co je anglictina a co nemcina :) Spis se ti to bude plest ve smyslu ze budes mluvit nemecky a najednou nevis jak dal – vybavi se ti to dal jen anglicky :)

A v tomto jsme stejni – me taky driv nemcina vadila, ale ted ji miluju, prave tu tvrdost, riznost, raznost a srozumitelnou strukturu.

A do aut jsem nikdy blazen nebyl, jedine, co vim je, ze se mi libi ted ta posledni rada BMW X6 :)

Berušinka

Tak dobrého učitele angličtiny snad nikdy nenajdu – všude je stejně hrozná kvalita.
Holt ti, kteří jí umí perfektně jsou někde jinde a nemakaj jak volové ve školství no.

No, já se asi 2 a půl roku učila francoužštinu – přesně jsem měla ten problém, který popisuješ – v angličtině okno jako kráva, hlavně, že jsem to věděla francouzsky =).

V rámci školy jsem tedka měla rok latinu a to je skoro stejně těžký jako čeština, tak budu opravdu ráda, když němčina bude něco „oddychovějšího“.

Tak já taky ne (obzvlášt, když jsem holka), ale když jsem začla chodit s nynějším přítelem, tak se to změnilo – auta a zbraně =) – vše co mi říká vnímám a ukládám si to do hlavy =).
X6 je úžasný auto – ale to asi nikdy mít nebudu – v laborce mi dají 20 000,– a budu ráda.