Rocker

Má televize a set tob box pojistku?

V létě mi při bouřce najednou přestala jít televize a set tob box.Mají nějakou pojistku,kterou by stačilo jen vyměnit?
Doplňuji:
O záruku mi nejde,jsou to starší přístroje v dětském pokoji.

Nejlepší odpověď
lexx

Budou mít, někde v okolí trafa a zdroje, takovou tu skleněnou trubičku s kovovými čepičkami. Ale že by odešly najednou v obou aparátech, to je málo pravděpodobné, jo leda přepětí v sítí za bouřky…před výměnou odpoj přívod ze zásuvky a dodržuj původní hodnoty (mA) ale také index T nebo F.

Další odpovědi
elektrikář

Zřejmně jsou to pojistky byvají u síťového trafa, Dporučil bych to svěři odborníkům mohou to lépe promněřit a vědí kde to hledat,.

Michal Kole

Určitě. Ale rozebráním asi příjdete o záruku. A pro práci na elektrickém spotřeniči potřebujete kvalifikaci dle vyhlášky 50/1978