Avatar uživatele
anonym

Má tato tuhá zima vliv na množství parazitů a škodlivých zvířat (klíšťat, komárů…) v následující sezóně?

…případně má vliv na jejich potenciální škodlivost (přenos nemocí)? Někde jsem četl, že po mrazivé zimě by mělo klíšťat a komárů méně, a pořád mi to vrtá hlavou. :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? aramah, VampGirl, chelty před 4454 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Biologové tvrdí že se výskyt sníží. Uvidíme, počkáme si na slimáky a klíšťata. I když u těch klíšťat si tolik jistý nejsem. Jejich hostitely je zvěř a myši.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Myslí že to neni pravda. Záleží spíše na tom , jak je teplo a vlhko na jaře a v létě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aramah

Tyto miláčci přežijí i větší mráz bohužel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Vliv to má na veškeré organismy. Pokud je teplá zima, tak přežívají různé cizopasné houby a plísně bez přerušení vývoje a to má pak vliv při napadení různých plodin. Také to má vliv na různé slimáky komáry apod. Záleží právě jak hluboko promrzne zem. V ní organizmy zahynou.

Vliv to má i na člověka. Kolik je jich umrznutých. Uděláme si doma teplíčko a přežijeme. Bezdomovec co není řádně zateplen zahyne a také opilý člověk rychleji promrzne a umře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/258485-europoslanec-za-kdu-csl-brezina-opustil-rady-lidovcu.html

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/258448-ve-veku-38-let-zemrel-poslanec-cssd-petr-jalowiczor.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Holomrazy asi zahubí kůrovce.Mělo by být teoreticky méně lýkožrouta.Bo­hužel.Umře chudáček malý a já budu bez práce.Amen.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ella

Těch bude nejspíš míň, i když – poznejte to :)
Ale slyšela jsem v TV, že bakterie a viry takovéhle mrazy akorát konzervují…:(

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek