Má tato tuhá zima vliv na množství parazitů a škodlivých zvířat (klíšťat, komárů…) v následující sezóně?

…případně má vliv na jejich potenciální škodlivost (přenos nemocí)? Někde jsem četl, že po mrazivé zimě by mělo klíšťat a komárů méně, a pořád mi to vrtá hlavou. :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Biologové tvrdí že se výskyt sníží. Uvidíme, počkáme si na slimáky a klíšťata. I když u těch klíšťat si tolik jistý nejsem. Jejich hostitely je zvěř a myši.

Další odpovědi
Drap

Myslí že to neni pravda. Záleží spíše na tom , jak je teplo a vlhko na jaře a v létě.

aramah

Tyto miláčci přežijí i větší mráz bohužel.

Mapel

Vliv to má na veškeré organismy. Pokud je teplá zima, tak přežívají různé cizopasné houby a plísně bez přerušení vývoje a to má pak vliv při napadení různých plodin. Také to má vliv na různé slimáky komáry apod. Záleží právě jak hluboko promrzne zem. V ní organizmy zahynou.

Vliv to má i na člověka. Kolik je jich umrznutých. Uděláme si doma teplíčko a přežijeme. Bezdomovec co není řádně zateplen zahyne a také opilý člověk rychleji promrzne a umře.

anonym

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/258485-europoslanec-za-kdu-csl-brezina-opustil-rady-lidovcu.html

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/258448-ve-veku-38-let-zemrel-poslanec-cssd-petr-jalowiczor.html

jendahun

Holomrazy asi zahubí kůrovce.Mělo by být teoreticky méně lýkožrouta.Bo­hužel.Umře chudáček malý a já budu bez práce.Amen.

Ella

Těch bude nejspíš míň, i když – poznejte to :)
Ale slyšela jsem v TV, že bakterie a viry takovéhle mrazy akorát konzervují…:(