Kryšpín

Má Taliban svoji statečnost, hrdost, podporu ostatních Afghánců či něco jiného?

Ponechme stranou všechna jejich negativa a fanatismus Talibanu, ovšem Sověti za 10 let odešli s výpraskem, nejlépe vyzbrojený stát na světě USA a nejsilnější obranný pakt NATO pravděpodobně brzy odejdou po 18 letech opět bez úspěchu a nastolení demokracie.
Dle informací je také skutečnost nejdříve podporoval zbrojním arsenálem Taliban západ, později pro změnu východ.

Odpovědi
Ametyst

Vždycky se s nimi dělaly kšefty, a o kšeft jde především. Těžko říct v té hře tajných služeb, zda má Taliban domácí podporu. Jde tam totiž i o místní kmenové války.

led

Taliban nemožno takto hordnotiť, to je ako by ste rovnako hovorili o ktorejkoľvek organizácii. Možno ale hovoriť o Talibancoch ako o príslušníkoch Talibanu "Tálibán alebo nepresne Taliban je radikálna nábožensko-politická skupina, ktorá reálne vládla na väčšine území Afganistanu v rokoch 1996 – 2001, hoci diplomaticky ju uznali iba tri krajiny, a to Saudská Arábia, Spojené arabské emiráty a Pakistan."https://sk­.wikipedia.or­g/wiki/T%C3%A1li­b%C3%A1n
Sú to rovnakí ľudia, ako iní, so svojimi kladmi a zápormi. Mnohí Afgánci podporujú Taliban, aj keď nie sú jeho príslušníkmi a mnohí sú proti nim.

Upierať statočnosť a hrdosť nemožno ani nepriateľovi, ak je statočný a hrdý. To dokáže len človek, ktorý buď uveril účelovej propagande, alebo neverí, že každý človek má právo na svoje názory.

quentos

Ano.
(Je-li to napsáno takto, nelze nic jiného odpovědět. „Něco jiného“ má totiž určitě, jinak by neměl nic.)