caperland

ma ta kocka vzteklinu

zdravim, stala se nam divna vec. pred chvili jsme byli vencit psa a cestou domu jsme narazili na kocku skryvajici se pod autem. tak jsme se zastavili a pomoci čiči ji vylakali ven. divne bylo, ze nebyla placha, ale chtela si s nami hrat a kdyz jsme odchazeli, neustale za nami behala a ocas mela zvednuty kolmo k tele jak pravitko, coz nas vylekalo a dali jsme se do behu. po triceti metrech jsme se otocili a stale za nami behala, nastesti jsme nebydleli daleko a vchodove dvere jsme meli otevrene, tak jsme do nich rychle vbehli a zavreli za sebou. je to normalni chovani kocek, nebo byla nakazena?
diky.

Nejlepší odpověď
briketka10

takto se většinou schovávají kočky
pod autem, ale pak, když vědí, že
jim nehrozí žádné nebezbečí vylezou
z úkrytu a chtějí si hrát mám takových
kočiček v okolí hned několik :D
a nakažené nejsou možná jen maj blešky..

Další odpovědi
anonym

Vzteklina se v ČSR několik let (naposled v r.2005 u ne­topýra) nevyskytla ani u zvířat volně žijících v přírodě, natož u domácích. Aktuální informace jsou na stránkách Státní veterinární správy www.svscr.cz nebo v tomto článku.
 http://eagri.cz/pu­blic/web/svs/por­tal/zdravi-zvirat/vzteklina-v-cr/

Kočka prostě chtěla jen třeba nakrmit. Tím nechci říct, že byste měli kontaktovat každou toulavou kočku, protože může mít různé prašiviny, parazity ap. ale něco jí dát najíst a při tom jí nehladit by neškodilo.

Xanada

Na našem území se v současné době vzteklina nevyskytuje.Kočka byla nejspíš z domácího odchovu a bud se chtěla dál pomazlit nebo si přímo hledala nový domov.
Zvednutý ocas u kočky naznačuje spokojenost,se­bevědomí zvířete.Nemocné vzteklé zvíře mění své chování:divoké zvíře je přítulné,domácí je spíše agresivní.

anonym

Vzteklina se na našem území momentálně prý nevyskytuje.

Medulienka

Viděla bych to asi tak, že jedna kočka (asi) bez domova slyšela vaše čiči a hledala u vás prostě pomoc. Je hodně zvířat bez domova a týraných, kteří přesto jsou stále mazliví.

Andre5000

Podle mně ta kočka byla ráda, že vás vidí a chtěla si s vámi hrát.

honzikd

Pokud neměla pěnu u tlamy, tak pravděpodobně nakažená nebyla, maximálně klasická kočičí toxoplazmóza, škrkavky, blechy atd. – viz odpověď od Samba. Pokud ale i Váš ohař před hravým kotětem zbaběle utíkal, zaměřil bych se spíše na něj.