werk

Má či nemá syn nárok na výživné, když jsem je hradil za 7. i 8. měsíc, ačkoli od 7. měsíce začal pracovat? Viz popis.

Syn ukončil Vš promocí koncem června 2019 a od semého měsíce nastoupil do zaměstnání.Soudu to však nahlásil až v září a mě bylo zaměstnavatelem staženo výživné za 7–8měsíc.Má na něj nárok?

Má syn na to výživné nárok,nebo mohu žádat o jejho vrácení?

Odpovědi
ivzez

Podle zákona má rodič vyživovací povinnost do doby,
než je dítě schopno se živit samo.

Podle mne byl Váš syn schopen se živit sám nejpozději od srpna
(v červenci ještě příjem neměl), kdy obdržel výplatu za červenec.
Jestli nepracoval hned od 1. až do 31. VII., měl v červenci status studenta.
.
Víckrát jsem četla, že spotřebované výživné se nevrací, ale nevím,
jestli to platí i v tomto případě. Míníte se se synem soudit?
_______

Doplňuji:

Krátce po vložení své odpovědi jsem zahlédla doplnění otázky vložené
jako nová otázka. Než jsem ji rozklikla, byla prač. Nejsem si ani jista, jestli
si ji přesně (k této otázce jsem se dostala až teď) pamatuji.

Mám dojem, že se výživné nevyplácí zpětně (měsíčně pozadu),
ale na průběžný měsíc. Dítě potřebuje jíst, šatit se, chodit do školy,
kroužků, do dětského oddílu nebo za sportem průběžně.

Jak to máte stanoveno soudem?

elkon

To se nestydíš, jestli ti to uniklo, je to tvoje dítě. Hanba by tě měla fackovat.

Rokio

werk: Ivzez má pravdu, ale snad jste mohl svému synovi dovolit 2 měsíce volna v podobě letních prázdnin za to, že tvrdě studoval a dosáhl vysokoškolského vzdělání.