JájsemRaibek

Má světlo červené barvy vliv na pořízení videa?

Na youtube jsem si všiml, že u některých videí, např. pokud jede auto za autem nebo svítí červená na semaforu, tak toto světlo bliká a ne svítí.
Má vliv toto červené světlo na videa zřejmě pořízená mobilem nebo fotoaparátem, že blikají?

Nejlepší odpověď
mosoj

Světlo buď bliká nebo nebliká. Záleží co je to za zdroj a jakým proudem je napájené. Kamera případné blikání zaznamená pokud je její frekvence závěrky rychlejší než je rychlost blikání světla.

Další odpovědi
Emefej

Občas se to stává, záleží na tom, jak se sejde frekvence s rychlostí závěrky. Nemusí jít pouze o světla. Točil jsem strartující vrtulník a na záběrech byly listy rotoru v klidu. To byl přesně ten případ.

Quimby

Děje se to u LED světel. Světlo opravdu pouze bliká. Není důvod k tomu aby svítilo pořád, když to stejně neni vidět.
Je to to samé jako, že bliká monitor nebo televize.
Kamera to natočí proto, protože má pevně danou závěrku a je dost nepravděpodobné že by byla synchronizovaná s blikáním.

Dochy

Souhlasím s tím, že je to u LED světel. Nesouhlasím s tím „Není důvod k tomu aby svítilo pořád, když to stejně neni vidět.“. U LED světel není technologický důvod proč by to světlu muselo blikat. Když bliká, mají tam PWM regulaci pro řízení jasu a namají tam žádný filtr. Podle mně je to chyba návrhu a být po mém, tak bych tato světla necertifikoval. Působí rušivě. Pokud jedete za tímto autem a potřebujete se třeba rozhlédnout do stran (třeba přijíždíte ke křižovatce) najednou přestanete vidět jedno světlo svítící před vámi, ale sled záblesků. To může značně rozptylovat pozornost.