Avatar uživatele
JájsemRaibek

Má světlo červené barvy vliv na pořízení videa?

Na youtube jsem si všiml, že u některých videí, např. pokud jede auto za autem nebo svítí červená na semaforu, tak toto světlo bliká a ne svítí.
Má vliv toto červené světlo na videa zřejmě pořízená mobilem nebo fotoaparátem, že blikají?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3373 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Světlo buď bliká nebo nebliká. Záleží co je to za zdroj a jakým proudem je napájené. Kamera případné blikání zaznamená pokud je její frekvence závěrky rychlejší než je rychlost blikání světla.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Občas se to stává, záleží na tom, jak se sejde frekvence s rychlostí závěrky. Nemusí jít pouze o světla. Točil jsem strartující vrtulník a na záběrech byly listy rotoru v klidu. To byl přesně ten případ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Quimby

Děje se to u LED světel. Světlo opravdu pouze bliká. Není důvod k tomu aby svítilo pořád, když to stejně neni vidět.
Je to to samé jako, že bliká monitor nebo televize.
Kamera to natočí proto, protože má pevně danou závěrku a je dost nepravděpodobné že by byla synchronizovaná s blikáním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Souhlasím s tím, že je to u LED světel. Nesouhlasím s tím „Není důvod k tomu aby svítilo pořád, když to stejně neni vidět.“. U LED světel není technologický důvod proč by to světlu muselo blikat. Když bliká, mají tam PWM regulaci pro řízení jasu a namají tam žádný filtr. Podle mně je to chyba návrhu a být po mém, tak bych tato světla necertifikoval. Působí rušivě. Pokud jedete za tímto autem a potřebujete se třeba rozhlédnout do stran (třeba přijíždíte ke křižovatce) najednou přestanete vidět jedno světlo svítící před vámi, ale sled záblesků. To může značně rozptylovat pozornost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika