jirka F

Má strojvedoucí u sebe záchrannou brzdu?

Zajímalo by mě, jestli i strojvedoucí může v případě nebezpečí něco dělat.

Nejlepší odpověď
Emefej

Záchrannou brzdu nepotřebuje, kromě provozní brzdy má k dispozici i rychlobrzdu.

Další odpovědi
_Bůh_

Ano, neboť je vedoucím stroje.

Kepler

Samozřejmě, už u prvních elektrických a dieselelektrických lokomotiv bylo „policajt“, což bylo tlačítko, které když nezmáčkl každou minutu, tak souprava sama nouzově zabrzdila. To pro případ, že by strojvedoucí usnul nebo trefil šlak Dnes už je zabezpečovacích zařízení mnohem více.

Hlada

Ano. Na páce brzdiče to je poloha rychločinného brzdění.