dust8

Má stín nějaké stinné stránky?

Nejlepší odpověď
Kepler

Třeba žít ve stínu druhého nebývá moc přijatelné. Vrhneš stín na jiného a dostaneš do řepy. Nebo tě stín prozradí, i když jsi za rohem.

Další odpovědi
annas

Dá se dívat na stín z pohedu psychologie C. G. Junga, který definoval stín jako podstatu toho, co musí být pochopeno a asimilováno, tedy je třeba spojit nové vjemy s již dříve osvojenými třeba představami.

Takže stín v duši člověk je něco,. co člověku ubližuje, pokud se s tím nevyrovná, takže by měl vykonávat spíš dobro.

Jenže my své nitsro nevidíme, ale cítíme. . V zrcadle vidíme jen svou tvář,

Každý člověk má kladné i záporné vlastnosti,. ty záporné jsou odrazem naší stinné stránky. Ale v duši, tedy ve stínu, jsou ukryté i dobré stránky, takže často zápasí dobro se zlem.

Takže z toho plyne, , že v boji se špatným stínem je důležité zlo pochopit a umět odpustit. Zapomenout se nedá.ale odpustit ano.

Zaujala mě jedna myšlenka

„Vlastnosti, které nenávidíš u druhých lidí, jsou tvé vlastnosti,
kterých se podvědomě snažíš nenávistí a bez úspěchu zbavit.
Vlastnosti, které dokážeš tolerovat u druhých lidí,
jsou vlastnosti, kterých ses definitivně zbavil.“

Toto heslo je ze stránky
https://www.me­do.cz/jaromir/kni­ha_trn_2v/__2dil_st­.html

Stinnná stránka přeneseně je něco negativního, záporného, nežádoucího – tedy u člověka to špatné.

aliendrone

Zkus ten svůj umístit na slunící se osobu – pokud to bude gangster jako Dochy nebo Kepler (a už víme, že jsou spolčeni v jednom gangu), hned poznáš, zač je toho loket! Na druhou stranu tvůj dentista by mohl mít radost. ;) :D :D

Rokio

Charakter lze určovat pouze u lidí, takže stín nemá stinné stránky ve smyslu, že by měl špatné charakterové vlastnosti.

Kelt

Nedávno byla pohádka, kde vystupoval básník a stín. Stín se oblékal jako básník, choval se jako on, a psal vše, co básník, ale ta milá básníka ho poznala. Takže tady stín vystupuje jako negativní stínová postava.