Michal Kole

Má starosta města/obce nebo dokonce primátor města povinnost pozdravit občana, když mu přímo kouká do obličeje na ulici?

Nejlepší odpověď
www

Žádná povinnost zdravit neexistuje.
Je to pouze slušnost, jenže mnohdy nesplnitelná. Představ si jen zdravit všechny kolemjdoucí třeba v OV, Brně, nebo Praze 😁. Ani nevíš kdo je místní atd.
Zdraví se tedy jen známí.

Další odpovědi
badisko

no je to slusnost …ale spise by mel pozdravit ten obcan jako prvni…

anonym

nemá tu povinnosť.
je to slušnosť.
zdravím, i keď vojdem do obchodu, na úrad, ale i v autobuse, keď sa pýtam na voľné miesto, teda pri oslovení všeobecne.
Ale pravdepodobne existuje dosť hulvátov, ktorí nevedia čo je slušnosť.

hanulka11

Já zdravím a někdy mne pozdraví on první -ale povinnost to myslím není, je to na člověku -jeho slušnosti.
Náš starosta tedy zdraví.

Mc Merkurion

slušnost je odpovědět,zdraví dřív podle etikety níže postavený: muž>žena,podří­zený>šéf>>>a starosta je nad občanem,podle mne jasný

Lucijej

To by se chudák uzdravil, kdyby musel pozdravit každého občana, kterého potká.