ReHu

Má smysl zakrývat kompresor papír.bednou a polystyrenem tl. 3 cm? Jak moc to odhluční?

Při té dnešní bouřce mi odešlo několik zásuvek. Natáhla jsem prodlužky a kompresor, co byl původně ve sklepě mám teď cca 1m od sebe.
Spíná co 2 min na cca 2 min a té to nepříjemné.
Než to nějak vyřeším s elektrikářem, ráda bych kompresor aspoň trochu odhlučnila.
Díky.

Nejlepší odpověď
odik

Kompresor = zařízení, které pracuje s plyny. Předpokládám, že tedy nasává okolní vzduch. Čímkoliv ho zakryjete, tak přístup vzduchu omezíte = kompresor nebude fungovat správně. Dále se začne přehřívat a může dojít i k jeho poruše.

Takže raději sehnat více či delší prodlužky (mají v každém hobby/supermarketu i o víkendu) a umístit ho jinam.

Další odpovědi
gecco

Papírová bedna moc neodhluční a ten polyš ještě méně…
😉
Kdybys měla nějaké ´těžké´ hadry (koberec, kožich…), ty by pomohly.

Hykam

Každopádně bych ho nijak nezakrýval, pokud spíná tak často, potřebuje se chladit.

Agneta

To fakt nemá smysl…Dobře odhlučnit bys ho mohla zakrytím skleněnou „krabicí“. A čím tlustší sklo, tím lépe. :D > zajdi do sklenářství, a nech si tam udělat něco jako terárium:D

mosoj

Nebylo by snazší , podívat se po jističích nebo pojistkách ? Pokud ti nejde elektřina jenom z části, je to pravděpodobné..

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

ReHu

Tak výsledkem je papír.krabice a na ní staré deky a zimní bundy 🙂. Otvory to sání a chlazení jsou. Doufám, že dostatečné.
Děkuji všem.

ReHu

Hykam, vím, dík. Proto hledám k odhlučnění něco, aby tam vzduch mohl.
I k sání.

ReHu

odiku, vím. Přívod el.e. není potíž, musela bych nastavit i hadici na vzduch. Tj. sehnat trubičku správných průměrů + hadici.

odik

Hadice všech rozměrů prodávají v hobby marketech i o víkendu, ale chápu, že to už není zrovna ekonomické řešení. V takové případě pokud je to skutečně nevydržitelné, tak bych spíš hledal elektrikáře, který pracuje o víkendu. Možná bude draží, ale bude po problému.

ReHu

Prošla jsem všechy jističe. To bylo první, co jsem udělala. Některé i nahodila:-).
Soused říkal, že to asi uhodilo do baráku, tak si myslim, jestli něco neodešlo.
Krom žárovky.

mosoj

Máš spálenou jednu hlavní pojistku !!!! To jsou ty pojistky v krabičce na zdi, ještě před hlavním jističem a elektroměrem.

ReHu

Prosím, je to poznat? Několik jich bylo vyhozených. Mám rozvody stažené k hlav.jističi ze 4 míst, kde jsou jednotlivé jističe, vše jsem prošla.
To budu stejně muset nechat na elektrikáře na úterý. Pondělí mám narvaný.
Dík.

ReHu

Agnet, to je rada nad zlato.
Píšu, než to vyřešíme s elektrikářem. Takže zítra asi sklenáře nepřivedu, nehledě na cenu :'(