Avatar uživatele
ReHu

Má smysl zakrývat kompresor papír.bednou a polystyrenem tl. 3 cm? Jak moc to odhluční?

Při té dnešní bouřce mi odešlo několik zásuvek. Natáhla jsem prodlužky a kompresor, co byl původně ve sklepě mám teď cca 1m od sebe.
Spíná co 2 min na cca 2 min a té to nepříjemné.
Než to nějak vyřeším s elektrikářem, ráda bych kompresor aspoň trochu odhlučnila.
Díky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 3237 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
odik

Kompresor = zařízení, které pracuje s plyny. Předpokládám, že tedy nasává okolní vzduch. Čímkoliv ho zakryjete, tak přístup vzduchu omezíte = kompresor nebude fungovat správně. Dále se začne přehřívat a může dojít i k jeho poruše.

Takže raději sehnat více či delší prodlužky (mají v každém hobby/supermarketu i o víkendu) a umístit ho jinam.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Papírová bedna moc neodhluční a ten polyš ještě méně…
😉
Kdybys měla nějaké ´těžké´ hadry (koberec, kožich…), ty by pomohly.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hykam

Každopádně bych ho nijak nezakrýval, pokud spíná tak často, potřebuje se chladit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

To fakt nemá smysl…Dobře odhlučnit bys ho mohla zakrytím skleněnou „krabicí“. A čím tlustší sklo, tím lépe. :D > zajdi do sklenářství, a nech si tam udělat něco jako terárium:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Nebylo by snazší , podívat se po jističích nebo pojistkách ? Pokud ti nejde elektřina jenom z části, je to pravděpodobné..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
ReHu

Tak výsledkem je papír.krabice a na ní staré deky a zimní bundy 🙂. Otvory to sání a chlazení jsou. Doufám, že dostatečné.
Děkuji všem.

před 3237 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Hykam, vím, dík. Proto hledám k odhlučnění něco, aby tam vzduch mohl.
I k sání.

před 3237 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

odiku, vím. Přívod el.e. není potíž, musela bych nastavit i hadici na vzduch. Tj. sehnat trubičku správných průměrů + hadici.

před 3237 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
odik

Hadice všech rozměrů prodávají v hobby marketech i o víkendu, ale chápu, že to už není zrovna ekonomické řešení. V takové případě pokud je to skutečně nevydržitelné, tak bych spíš hledal elektrikáře, který pracuje o víkendu. Možná bude draží, ale bude po problému.

před 3237 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Prošla jsem všechy jističe. To bylo první, co jsem udělala. Některé i nahodila:-).
Soused říkal, že to asi uhodilo do baráku, tak si myslim, jestli něco neodešlo.
Krom žárovky.

před 3238 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Máš spálenou jednu hlavní pojistku !!!! To jsou ty pojistky v krabičce na zdi, ještě před hlavním jističem a elektroměrem.

před 3238 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Prosím, je to poznat? Několik jich bylo vyhozených. Mám rozvody stažené k hlav.jističi ze 4 míst, kde jsou jednotlivé jističe, vše jsem prošla.
To budu stejně muset nechat na elektrikáře na úterý. Pondělí mám narvaný.
Dík.

před 3238 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ReHu

Agnet, to je rada nad zlato.
Píšu, než to vyřešíme s elektrikářem. Takže zítra asi sklenáře nepřivedu, nehledě na cenu :'(

před 3238 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek