Avatar uživatele
anonym

Má smysl studovat X škol, když si člověk roky namáhá mozek spoustem učiva a za odměnu pak dostane předčasně Alzheimera?

Namáhání mozku prý škodí stejně tak jako, když se málo používá, takže kde je ta zlatá střední cesta bez Alheimera? Človek se moří s tituly BC, MGR, MUDR, PHDR atd..... A pak někdy kolem 40ky začne trochu zapomínat a za pár let už neví čí je, protože má Alze?

Zajímavá 0 před 2559 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Slecna 007

A tak pokud máš jistotu, že tě ve čtyřiceti potká Alzheimer, tak se na studium vykašli. Ostatní, kteří si tím jistí nejsou, ať studují dále. Je to rozumné. Lepší pracovní uplatnění, znalosti, které rozšiřují obzory, prostě je fajn vědět, o čem lidé mluví.
Například já vím, že ho ve čtyřiceti nedostanu, protože už mi 40 bylo, tak já se budu vzdělávat, ju?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

To si musí každý zvážit sám. Je to stejné jako si platit sociální pojištění, když tě ve 40 přejede auto.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Člověk má v životě dělat to co ho baví. S předpokladem, že se dožije 100 let.:-)
A když se jich ve zdraví dožije, může být příjemně překvapen. A pokud ne, tak už ho to netrápí. A když dostane Alzheimera, většinou si žádné problémy neuvědomuje.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce