Atlas01

Má smysl studovat fyzickou, nebo socioekonomickou geografii?

Dobrý den, nevím, jestli se zde najde nějaký odborník v tomto oboru, ale alespoň to zkusím. Myslíte si, že má smysl studovat geografii samostatně, nebo pouze jako přípravu pro učitelství? Pokud se to vyplatí, má větší uplatnění fyzická, nebo socioekonomická geografie? V jakých odvětvích by absolvent vysoké školy se zaměřením na geografii mohl skutečně najít uplatnění? Za případně odpovědi předem děkuji.

Odpovědi
Kelt

Všechno má smysl, pokud tomu věříš? A nezáleží na tom, zda je o to zájem. Třeba máš takovou vizi, plán, že z toho uděláš byznys, impérium. Podívej se na Edisona, byl první a co dokázal. Když se cítíš být učitelem, tak to dělej. Když chceš dělat výzkum, psát, tak dělej to druhé. A když chceš odborníka, tak se informuj tam, kde to učí, přednášejí. Domluv si schůzku, vyžádej materiály, jsou dny otevřených dveří. Dozvíš se možnosti, uplatnění, možná ti dají kontakt na někoho, kdo obor absolvoval a někde už pracuje.