Eloška

Má smysl skladovat sešity ze základní školy ?

Otázka je jasná.

Jaký na to máte názor ?
Skladujete nebo vyhazujete ?

Nejlepší odpověď
barnajka

Já jsem ze základky venku 11 let a slušnou hromádku sešitů pořád ještě mám. Určitě ale neschovávám všechno, na to by nebylo místo. Postupně jsem vyřazovala a vyřazovala, až mi zbyly jen ty nejpěknější, na kterých jsem si dávala opravdu záležet – přírodopis, literatura… V příroďáku jsem si snad ke každé látce kreslila nějaký obrázky a třídní mi k nim pravidelně dával jedničky 2× podtržený :)) V literatuře jsme zas často skládali vlastní básničky, psali pohádky, příběhy a různá další cvičení…je celkem milý si po letech ty svoje umělecký pokusy číst :) Těchto sešitů mám opravdu docela dost..dokonce schovávám i žákovský knížky :)) Ale že bych musela mít každou matiku nebo fyziku, to asi ne. Nechávala jsem si je jen prvních pár let na střední, ale stejně jsem nikdy nepotřebovala do nich nakouknout.

Takže můj názor: pokud máš doma na skladování prostory, klidně si schovávej všechno. Nikdy nevíš, kdy se ti nějaký zápisek může hodit a jak už řekli kolegové: vyhodit to přece můžeš kdykoliv.
Jestli ale doma válčíte s nedostatkem místa, asi by bylo lepší ty sešity pečlivě přebrat a schovat si jen ty, ke kterým máš nějaký vztah nebo tušíš, že by se ti ještě někdy mohly hodit. Ten zbytek buď vyhoď rovnou, nebo šoupni k babičce na půdu..příp. si ho postupně naskenuj a uchovávej aspoň v té digi podobě.
Rozhodně bych ale nevyhazovala nemilosrdně sakum prdum všechno – přece jenom je to milá vzpomínka…
…a bude tím milejší, čím víc budeš stárnout ty a jednou i tvoje děti a vnoučata… :)

Další odpovědi
WeeBear

Já osobně je skladuju, teď jsem v prváku na SŠ a upřímně jsem je zatím nepotřebovala, ale to bude nejspíš tím, že teď v matice opakujeme všechno učivo ze základky. Od druháku máme chemii a fyziku, takže si je opravdu schovávám.

Vyhodit je přece můžu kdykoliv. 🙂

Drap

Některé jsem měl schované řadu let. Postupně jich ale ubývá a nevím ani jestli ještě nějaký je. Ale je to zajímavé pro samotného člověka a taky třeba zásobárna radosti a veselí pro vlastní děti. Otázkou taky je, zda máme dostatešně velké úložné prostory.

Terryle

Sešity ze základky putovaly napřed v krabici na půdu a za pár let ven. Mezitím jsem si vybrala to, co se mi mohlo hodit na střední /hlavně čeština/. Ono jde taky o to, jakou úroveň měl učitel a jakou úroveň mají poznámky žáka – něco za schování stojí, něco je zralé na vyhození, jakmile se to napíše :o}
Doteď mám schované sešity ze střední – ty si nechám, třeba do sešitů ZSV jsem lezla i v některých vyšších ročnících vysoké.

led

Jedine, ak ich chcete použiť ako odstrašujúci príklad pre vaše deti.
Ako v škole, na 5 a zlé poznámky použiť zmizík!
…„žiačka sa pri vyučovaní hrala pod lavicou so spolužiakom“…

lexx

Nemá. Pryč jsou mladá léta, hlava stříbrem vzkvétá, srdce nad tím zabolí. Ačkoli přednášky z VŠ mám schované 29 let, je to nostalgie a sentiment. Praktický význam ovšem žádný.

samicek333

pokud si jí chceš zopakovat, tak určitě