kefud

Má smysl níže uvedená rovnice.

1VA=1W
Příkon=výkon Dohadujeme se v hospodě,já tvrdím,že nelze tuto definici takto vyjádřit,aniž bychom nevzali v potaz ztráty.
Doplňuji:
Tudíž nelze porovnávat hrušky z jabkama, ale on tvrdí, že rovnice má smysl,bude lepší ho při tom nechat, ale i o ženských se sním nedá mluvit.

Nejlepší odpověď
Conchus

Voltampér (značka VA) je jednotka zdánlivého elektrického výkonu. Rozměrem je roven wattu, ten se však užívá výhradně pro činný výkon. Pro odlišení různého fyzikálního významu se tedy zdánlivý výkon vyjadřuje ve voltampérech a jalový výkon ve voltampérech reaktančních (var).
Co kdybyste v hospodě pili pivo a moudrosti hledali v učebnicích nebo encyklopediích doma? To už jsou lepší debaty o ženských.

Zdroj: wikipedia

Další odpovědi
Skeptik

1 V.A = 1 (J/C).A = 1 J.s−1 = 1 W.

Z hlediska fyzikálního rozměru to smysl má. To, kde se jaké označení používá pro jakou veličinu je však pouze konvence. (např. N.m pro moment síly, J pro jednotku energie)