Hasič Rick

Má smysl kupovat si přilbu s chráničem čelisti na terénní cyklistiku ?

Když často jezdím po lesních a polních cestách, kopcích a jiných členitých terénech mimo rámec závodů a běžných soutěží, čistě „amatérsky“, má smysl si pořizovat nějakou přilbu zahrnující ochranu čelisti ? Není to jako kupovat si plátové brnění na sportovní šerm ?

Děkuji za odpovědi

Odpovědi
Drap

Pokud nikdy nespadneš, tak to význam nemá. V opačném případě ano.

Kelt

Pokud máš absolutní jistotu před každou jízdou že nespadneš, tak to nekupuj. Ale kdybys chtěl závodit, bude se ti to hodit.
Praví se, že horolezci a parašutisté nejdou nikdy reklamovat koupené zboží.

IIYAMAHA

Já si myslím že jo, chrání více a vypadáš jako profík ;)