zzzzz

Má smysl koupit si infra saunu s ionizátorem?

Chci si koupit infra saunu, moc se v nich nevyznám, saunu jsme nikdy dome neměli. Vybrala jsem si saunu, která má ionizátor a asi kvůli němu je docela dražší. Myslíte si, že ten ionizátor může opravdu fungovat pro astmatiky tak blahodárně, jak uvádí prodejce?

Vyjádření prodejce tu kopíruji:
Ionizátor

Ionizátor kyslíku obohacuje vzduch velkým množstvím záporně nabitých iontů, jenž mají příznivý vliv na naše zdraví. Infrasauny se stávají díky ionizátoru ideální pro osoby trpícími alergiemi, astmatem nebo sennou rýmou. Čím je ve vzduchu více aniontů, tím méně je tam mikrobů. Užitečné vlastnosti aniontů zůstávaly dlouho přehlíženy. Jsou velmi důležité pro lidské zdraví a my si nemůžeme dovolit jejich léčivé vlastnosti přehlížet.

Všem předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Nazdar Bazar

Infrasauna je svinstvo, zvol radši klasickou.

anonym

Z mého pohledu jsou dvě možnosti, daný stroj produkuje:

  1. podlimitní (vůči normě) množství ozónu – pak je zdraví neškodný
  2. nadlimitní (vůči normě) množství ozónu – pak je zdraví škodlivý

😉
Považuju takovou ´inzerci´ za pouhý marketingový trik (doufám).
😉
Koneckonců – u strojů, které ozón produkují vrámci výrobního procesu (velké laserové tiskárny, např.) jsou montovány ozónové filtry.

zzzzz

Nazdar Bazar klasická mi nedělá dobře:-(((