Avatar uživatele
Dr. Darko

Má smysl jít studovat vejšku ve 30–40 letech?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, dust8 před 1387 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

V tebou uváděném věku zcela určitě. Naše dcera /ročník 1975 !/ právě končí bakalářské studium filosofie na Mendelově universitě v Brně. Po všech stránkách jí to prospělo, o čemž mj. vypovídá i skutečnost, že absolvovala s váženým průměrem 1,38. Uznání získala i od svých dcer, které ji v legraci říkali „naše šprtka“.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Vždy to má smysl. Čistě náhodou jsem byl dnes na promoci dceři. Je jí 39 a hned dnes oznámila, že od září půjde studovat další školu. Přitom má dost časově náročné zaměstnání, dvě děti, manžel je přes celý týden pryč, takže studovat v tomto neni úplně snadné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jak pro koho. Nicméně studium si budeš v plném rozsahu platit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Justin1

Smysl to má, ale záleží na tom, jestli se to dá zvládnout. Zkoušel jsem při zaměstnání studovat kombinovanou formou (výuka o sobotách), v prvním semestru jsem udělal všechno, ale v druhém nastoupily semestrální práce a to už jsem nestíhal. Od pondělí do pátku jsem chodil do práce, v sobotu do školy a večery a neděle mi na studium a semestrální práce nestačily.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Pro někoho to smysl má.
Známá pracuje na MÚ.
Aby nepřišla o práci během snižování stavu zaměstnanců, začala studovat
po padesátce VŠ (v bakalářském programu)..
Je na státní škole, kde složila přijímací zkoušky..
Na státní škole nikdo studium platit nemusí, pokud prošel přijémacím řízením a studuje poprvé.
Dcera studovala dálkově VŠE v magisterském oboru. Končila ve 34 letech.
Neplatila za studium nic.

Pokud si studující studium hradí sám, nemusí splnit podmínky přijímacích zkoušek.. V magisterských oborech je na některých školách možná i „kombinace“. 1 rok si studující školné uhradí a pak si doplní/vykoná přijímací zkoušky. Zbytek studia pak na státní VŠ nehradí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

ad mosoj: dcera studovala při zaměstnání a zdarma.

před 1387 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jasně, při zaměstnání není s placením problém. Z otázky to vyčuchat nejde a studium při zaměstnání není v dnešní době samozřejmost.

před 1387 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Promiň Mosoji, ale celá ta odpověď je nesmyslná. Studium na veřejné škole typicky není placené, pokud Tě přijmou, budeš mít stejná práva a povinnosti jako jakýkoli jiný student. Možná bude problém s kolejí apod. Platit „školné“ budeš jen v případě překročení standardní doby studia (o více než rok) a samozřejmě si musíš ohlídat povinné zdravotní pojištění (pokud nebudeš zaměstnán)

před 1387 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce