Kamionacka09

Ma smysl dnesni demonstrace zemedelcu blokovanim silnic?

Nejlepší odpověď
anonym

Nemá smysl a nebude mít žádnou praktickou odezvu ve „vyšších kruzích“ akorát nas… prostě- roztrpčí ostatní uživatele silnic a dálnic.Už takhle je to katastrofa dostat se v běžném provozu z bodu A do bodu B, o stavu komunikací nemluvě.Pokud „hnojmeni“ ale chtějí protestovat,je to legitimní a čekám,kdy vyrazí něco blokovat např.nespokojení historikové.Žiji mezi pěstiteli a farmáři a většina z nich nevyužívá tzv.zelenou naftu.A o dotace žádá malokterý z nich,Je s tím prý tolik úřadu,papírování a,nařízení a omezení,že jim to za ten pakatel ani nestojí a raději si na svém hospodaří po svém…:D

Další odpovědi
Sůwa

Zemědělci by se hlavně měli rozpomenout na dotace, které od státu dostávají prakticky za nic, často vysloveně podvodem. To se to pak vesele blokuje…

Děda Louda

Smysl to v žádném případě nemá. Právě proto zemědělci od tohoto záměru upustili a omezili se jen na překážení na silnicích. Sami přišli na to, že si bezdůvodným couráním po silnicích vyblemcají dotovanou naftu a na pole pak budou kupovat dražší, už bez daňové úlevy. Navíc to, co by rádi ušetřili, zaplatí na pokutách za svévolné narušování plynulosti silničního provozu.

anonym

Smysl určitě má jakýkoliv projev nespokojenosti s děním v naší současné politice, s rozhodnutími a chováním politiků a se vším, co voliče deptá a voleným „neleží ani v patě“.
Význam to má také z toho důvodu, že když se i přes projevy nevole nebude nic dít, tak nakonec jako národ pochopíme, že je na čase změnit taktiku a chceme-li jinou politiku a jinou vládu, že se o to musíme také jinak přičinit.

dusand

smysl to má. pár let to sice potrvá, ale nakonec všem občanům dojde, že zde není něco v pořádku. letos jsem byl již na demonstraci za Holešovskou výzvu a postupem doby se připojuje stále víc a víc lidí. dnes to pokračuje agrárníky, zítra může policíí, hasiči…
Doplňuji:
pro Sůwa: ano dotace dostávají, ale kdo v této republice ne. jde o to, že stát, lépe řečeno EU se snaží dostat ČR do pozice závislosti na ostatních státech. když nebude ,,zelená nafta'', nebudou potraviny z česka. protože zemědělci nebudou konkurence schopni vůči zahraničí, zejména polsku. to obsadí český trh s cenou, které nelze konkurovat. nebýt EU, česko jako takové by bylo soběstačné co se potravin a dobytka týče.

01Ricco

Smysl má, má i legitimní důvod, ale zřejmě nic nevyřeší.

Ano zemědělci dostávají dotace, ale pouze zlomkové v porovnání zejména se zemnědělci ze „staré“ Evropy. Tzv. zelená nafta také není nějaký náš výmysl, ale existuje i v jiných státech.
Jak mají být konkurenceschopní za těchto podmínek???
Byla by např. Škodovka schopná úspěšně prodávat své výrobky, pokud by v okolních státech jiné automobilky dostávali dotace ve výši např. 50% výrobních nákladů???