Fuchtle

Má smysl dělat si doktorát?

Nejlepší odpověď
Alesh

To by si snad vysokoškolsky vzdělaný člověk měl umět rozhodnout sám, ne? 🙂

Další odpovědi
xxx3

Dělat „si“ doktorát asi smysl nemá (pokud to člověk bere jen tak, že chce mít ta písmenka za jménem, protože to vypadá cool). Doktorát má smysl tehdy, pokud se člověk opravdu zajímá o vědu a chce sám něco objevit, vyzkoumat.

ivzez

Oprava odkazu z odpovědi LubošeHa:
http://www.lig­suniversity.cz/ti­tul-phd/

K otázce:
Má to smysl pro člověka, který se nepotřebuje takhle ptát…

lexx

právo ? filozofie ? přírodní vědy ? pedagogika ?

dříve to bylo mzdově, platově ohodnoceno dneska nevím, státní správa snad, soukromý sektor ne, jo leda odborný asistent na VŠ

LubosHa

Trošku obecná otázka. V jakém oboru, na jaké univerzitě, z jakého důvodu ho chceš? Obecně bych ale odpověděl, že ano, pokud tě zajímá nějaké určité téma a chceš se mu věnovat více do hloubky (a nemusí to být jen o teorii, viz PhD tady http://www.lig­suniversity.cz/ti­tul-phd/).

arachis

Sice nepíšete v jakém oboru, ale podle mě nemá. Mám v rodině lidičky, bráchové jsou to, studovali totéž a jeden skončil Ing,druhý pokračoval. Ani jeden nepracuje v oboru a ten Ing je na tom lépe (s prací). Raději studovat ještě jiný obor, pokud jste studijní typ, to se vyplatí mnohonásobně více.

Rokio

Ano, má. Budeš mít titul, což je velká prestiž a můžeš pracovat jako doktor nebo právník, pokud máš příslušnou vysokou školu.