HenryFonda

Má smysl odjet za prací a životem do Skotska i když je nadohled brexit?

Zdravím,VELICE rád bych zkusil začátkem roku 2020 odjet do Skotska za prací a na určitou dobu se ve Skotsku usadit,angličtinu mám docela obstojnou ikdyž jsem určitou dobu žil s Kanaďankou v Praze která mě z části angličtinu naučila,vím že mi ve Skotsku nebudou padat pečení holubi do huby a nevrátím se do CZ jako multimilionář ale mám prostě chuť to zkusit co vydržím,jediné co mě ale trapí je blížící se BREXIT,tak se ptám má cenu odjet do UK na zkušenou a zkusit své štěstí v britské kotlině? Díky

Pozor na pravopis – i když.

Odpovědi
Edison

Nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Podle mě jsou veškeré výkřiky politiků naprosto mimo mísu. V každé oblasti se dají sepsat nové smlouvy, tvrzení, že se všechno zhroutí je nesmyslné, to, že přestanou platit nějaké normy přece neznamená, že automaticky bude vše mimo tyto normy. Pokud máš ale strach se do světa vydat, tak to prostě nedělej. Ono to opravdu chce nasbírat zkušenosti nejprve doma, pak za hranicemi a pak teprve dál ve světě. Tak získáš zkušenosti o různorodosti světa, změní se tvůj pohled na svět a jeho zákonitosti. Pak ti to, co řešíme tady přijde nicotné a malicherné.

Ametyst

Nenech se strašit Brexitem a jeď. Určitě si nepohorsis. Tam se na úřadování a papirovani nehledí, a když se budeš muset legalizovat, uděláš to. Rozhodne to bude příjemnější než tady, kde si připadas nevolnicky. Úředníci se už i tady zlepšili v chování.

Kelt

Když si to přeje duše a ovládáš jazyk, tak se do toho dej.Můžeš jenom získat. JInak ve Skotsku se mluví někde skotskou gaelštinou. A brexit určitě nebude jako železná opona nebo něco takového. Skotové jsou celkem příjemní, stejně jako Irové,