Má směnnost práce vliv na výpočet st. důchodu?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud rozumím otázce,tak směnnost je směnování na dvě a více směn.
Podle mně má vliv na výpočet důchodu a to z toho důvodu, že za směnování jsou příplatky a tím se zvyšuje mzda.Jen pro ilustraci…pracoval jsem na tři směny kde příplatek za týden noční dělal 500 Kč a když vyšly do měsíce 2× týdenní noční, tak to bylo na výplatě o 1000Kč více.A když se to pak nasčítá za celý rok, tak to na výpočet důchodu už dělá o několik stovek víc.

Další odpovědi
ivzez

Směnnost sama o sobě ne, ale příplatky
za práci v nočních směnách, o víkendech
a ve svátek se promítnou do výpočtu důchodu.

briketka10

nejlepší bude informovat se přímo
na ČSSZ tam by Ti to mohli říct,
nebo u Tvý mzdový účetní, jestli
to bude ovšem vědět..
Doplňuji:
ano výdělek ovlivňuje výpočet důchodu

mosoj

Ne. Vliv má jenom doba pojištění a výdělek.

anonym

ne

anonym

Pro mosoj
Ale příplatky za směnování ovlivňují i výdělek.