JanyOK

Má slon prsty?

nebo jak se jmenuje to, co má na konci chobotu?

Nejlepší odpověď
arygnoc

ano.
na každé noze 5.

chobot není končetina, ale je to přerostlý nos, ale současně i přerostlý horní pysk, ale třeba i vědro na vodu anebo ruka, která leccos podá. Sloni jím dýchají, strkají si jím do tlamy potravu, mohou si jím lámat větve či hloubit hluboké jámy, když hledají vodu k pití. Na jedno nabrání slon do chobotu nasaje 15 až 20 litrů vody. Díky mnoha nervovým zakončením a hmatovým tělískům je chobot orgánem co do citlivosti srovnatelným s prsty lidské ruky. Slon jím umí sbírat ze země drobné plody, v zoologických zahradách též mince.

Chobot sestává asi ze 40 000 svazků podélných i kruhovitých svalů, které umožňují jeho ohebnost na všechny strany. Slon ho může natáhnout do délky i smrsknout. Přestože v chobotu nejsou vůbec žádné kosti, činí bezohledným lovcům slonů potíže přeříznout jej i nejostřejším nožem. Chobot je tak silný, že jej může slon použít i jako zbraň -nepřítele s ním může odhodit, omráčit nebo i zabít! Chobotu vděčí za své jméno celý jeden živočišný řád, chobotnatci (Proboscidea), jejichž zlatým věkem byly ovšem třetihory; dodnes přežily jen tři druhy: slon africký, slon pralesní a slon indický.

Další odpovědi
Děda Louda

Pokud nepracuje na pile, obvykle je má.
Doplňuji:
Nevidím souvislost s chobotem, snad jedině v tom, že o něj může přijít taky, ale to by asi bylo fatální.

Drap

Někdy se tomu říka prst, ale s naším prstem to nemá nic společného.