plebs

Má sklony aktivistka Greta ke komunismu nebo je to dezinformátor?

Planeta je ohrožena nejvíce člověkem nedávno ji celé OSN po projevu na záchranu planety tleskalo ve stoje.
A o několik měsíců později. Kritika kapitalismu mimo jiné, kořeny v rasistickém utlačovatelském vytěžování a tím vykořisťuje planetu za účelem krátkodobých zisků hrstky lidí.
Těžko to pochopit měli by to odborníci posoudit a vysvětlit z jakého důvodu kritizuje kapitalismus a kde čerpá Greta informace neb zakázat podobné články.

Nejlepší odpověď
Dvorní šašek

Drtivá většina dnešních lídrů za ochranu klimatu svou aktivitu jen zastírají svou nenávistí vůči kapitalismu. Jsou to převlečení obhájci marxismu, kteří to nechtějí říkat nahlas. Dnešní (levicový) liberalismus není nic jiného než eufemisticky praktikující komunismus, prostřednictvím kterého se chtějí jeho zastánci dostat k moci. Jaká ironie, že tito lidé čerpají výhody kapitalismu, ale nejsou schopni se v něm uplatnit svou leností. Komunismus je systém pro méně cenné, pro lidi, kteří jen nechtějí mít odpovědnost, snažit se něco vytvářet a chtějí vozit se po úspěšnějších. Společný jmenovatel pro tyhle rovnostářské ideologie je krach.

Netvrdím, že kapitalismus je nedotknutelný, ale je spravedlivý v mnoha ohledech a lepší systém socio-ekonomické rovině společnost nevymyslela.

Další odpovědi
Ametyst

Blboučká záškolačka, která neví vůbec nic, je jen příklad nastrčené figurky, která podobně vypatlaným mladým lidem může být inspirací. Proto si všimněte, že levičáci chtějí dát volební právo i nezletilým. Účel je jasný, odstavit starší generaci, která si ještě pamatuje, může porovnávat a umí výstižně kritizovat nesmyslné novoty, které odporují i přírodním zákonům.

zjentek

Nemusí. Třeba jen vnímá a cítí. Přirozeně (bez zaslepení osobním prospěchem, politikou).

Chceš ji za to upálit? To jistě nebudeš sám.

(Venkoncem Greta striktně vyjádřila, čeho přesně se obává:
„Nikdy se už nevrátíme k normálu, protože už ,normál‘ byl krizí. To, co označujeme za normální, je extrémní systém založený na vykořisťování lidí a planety. Je to systém definovaný kolonialismem, imperialismem, útlakem a genocidou ze strany takzvaného globálního Severu za účelem hromadění bohatství, a tento systém stále utváří náš současný světový řád.“ )

led

Aj keď mnohé z jej prejavov vyzerajú vierohodne a lákajú ľudí, sú to dezinformácie.
Dezinformácia máva v sebe prvky pravdy, ale v celkovom podaní zavádza naivných ľudí bez prehľadu o danej problematike. Odborník sa diví a preveruje, laik čumí a verí.
Rovnako, ako Gréta podáva svoje „pravdy“, často zaznievajú aj prejavy rôznych svetových a regionálnych politikov a následne ich podporovatelia a médiá z z prejavov takéhoto „dezinformačného bláznica“) majú následný finančny, ale aj politický zisk.