Lucyfer

Má se jíst salátová okurka se slupkou, nebo oloupaná?

V tom jsem vždycky měla spoustu otazníků… Řekněme, že mám okurku v bio kvalitě. Nepřicházím zbytečně o nějaké vitamíny, když mi slupka nepřekáží, ale stejně ji oloupu?
Jinak, co je pravdy na tom, že k večeru by se se slupkou jíst neměla, protože je ,,těžká"? Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Vzpomínám si, že se dříve říkalo, že se okurka nemá jíst večer, protože
je „těžká“. Tehdy se o neloupání okurky vůbec nemluvilo, vždycky jsme ji
loupali. Nejspíš kvůli tomu, že salátová okurka má poměrně tvrdou slupku,
asi by byl (pro někoho) problém s kousáním.

Loupat okurku jsem přestala, až když se objevily „hadovky“.
Ty jím, kdykoliv na ně mám chuť (klidně i „na noc“) a jím je se slupkou.

Další odpovědi
marci1

Domácí okurku bez chemie se slupkou, ale koupenou bez slupky. 🙂

Malvína

Do okurkového salátu, kdy dělám svůj speciální a okurku krajím na kolečka, tak se slupkou. Do salátu, kdy okurku strouhám, tak bez. Když ji mám na chuť, neloupu. V podstatě dle potřeby a chuti. V každém případě, pokud mám okurku kupovanou, vždy pečlivě vydrhnu.

Opravdu se říká, že na noc by se jíst neměla, jelikož nadýmá a pro organismus na noc je těžká. Nedoporučuje se to. Ale úplně se tím neřídím. Když na ni mám večer chuť, bez obav si dám 🙂

Shoehardt

Oloupat a slupku nalepit na obličej.

V horkých letních měsících Vás to krásně ochladí, ozdobí a navíc to prý působí blahodárně na pleť.