jirka F

Má se houba správně utrhnout celá s kořenem nebo uříznout a ten spodek tam nechat?

Nejlepší odpověď
elkon

Mykologové říkají opatrně vykroutit. Pokud tam necháte odříznutý spodek, pak to zahnívá.

Další odpovědi
Filip84

Uříznout, spodek ponechat, abys neponičil podhoubí.

zjentek

Je to jedno. Když je válka, hub je vždycky dost. Nevím proč, ale… Podle všeho jich zanedlouho bude jako hub po dešti 🤷‍♂️

EKSOT123

Sice je to dost o štěstí, ale několikrát se mi podařilo, že hříbek vyrostl opakovaně přesně ve stejné dírce po předchozím třeni. Jednou dokonce 4 krát po sobě. Asi je nejlépe nepatrný kousíček třeně tam ponechat. Což je ale dost pracné, nemůžeš tam toho nechat cenťák. Možná by to pak fakt zahnívalo, nebo překáželo další houbě.