Avatar uživatele
Stříbrný

Má šanci takto položená žaloba u soudu?

Je prodaný dům a obyvatelé domu jsou vyzváni, aby dům opustili, odhlásili své bydliště z tohoto místa a zajistili si přenesení svých věcí. Jeden z obyvatel A1 má možnost se domluvit s vyklízecí skupinou, které věci se kde ponechají a které mohou být zlikvidovány. Během 14 dní A1 do domu nevstoupí, ani nereaguje na kontakty, ale podá žalobu na soudu, že mu byly odcizeny nějaké věci, nějaké zlikvidovány a domáhá se nároku na škodu, která mu tím vznikla. Přitom dům nebyl nijak zabezpečen proti vniknutí, k mnoha věcem byl obtížný přístup, takže nelze zjistit, od které doby chybí.
Jak bude postupovat soud? Děkuji.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud někomu vznikla, nebo se alespoň domnívá, že mu vznikla škoda, má se žalobou u soudu šanci. Jak bude postupovat soud nelze předjímat. V každém případě bude chtít předložit po obou stranách nějaký důkaz.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Jaká byla uzavřena smlouva, fotodokumentace, svědci, advokát, prachy, zkušenost a nálada soudce a.t.d.


Avatar uživatele
Bronzový

V civilní soudním sporu platí princip důkazního břemene: pokud někdo něco tvrdí, tak to musí dokázat. Až na výjimky (kam podle mě nepatří tento případ) je na straně žalobce. Soud bude vycházet z předložených důkazů. Na straně žalovaného bych se zamyslel, jesltli nějaký relevantní důkaz může předložit. Pokud ne, tak žalobce nemůže být úspěšný. Postup soudu bude záviset na tom, co v té žalobě vůbec bylo. Navíc se to trochu jeví jen jako obstruční krok - zde záleží, jestli se žalobou nebyl ještě podán nějaký návrh na předběžné opatření.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2655
Zlatý ivzez 1558
Zlatý standa 1256
Zlatý mosoj 728
Zlatý led 668
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 520
Zlatý marci1 513
Zlatý Kepler 504
Zlatý annas 470

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.