quentos

Má rostlina Licania rigida český název?

Rostlina výše uvedeného latinského názvu běžně roste spíše v Brazílii a podobných končinách, ale to bych se divil, že by si ji čeští vědci nepojmenovali… znáte-li někdo čeké pojmenování, budu vděčný… dík, nikde jsem ho nenašel
Doplňuji:
*české… překlep, nebo spíš nedoklep

Nejlepší odpověď
hanulka11

jedná se o tropický strom – u nás se nepěstuje ,zřejmě název český nemá

Další odpovědi
Děda Louda

Moje pátrací agentura taky zatím nevykazuje použitelné výsledky. Zatím některé indicie nasvědčují jeho neexistenci, což je ovšem stejně nedůvěryhodné, jako prokazování partnerské věrnosti.

manon

Moc moudrá z toho nejsem, protože chybí další odkazy, tak jen námět – co je sonzapot – rostlina, plod, nevím…
http://www.ros­tliny.net/ros­tlina/Licania_pla­typus

quentos

to je sice taky z rodu Licania, ale není to Licania rigida :{/> i tak dík

manon

Já vím – jen námět to byl :)

quentos

hanulka: s palcem ještě počkám, ke stejnému závěru jsem totiž došel už před položením otázky :{)> třeba nás někdo překvapí, zatím díky