VeRe1983

Má řetězec Lidl přísné a neměnné nároky na fyzický stav uchazeče o pozici prodavač?

Co jsem si všiml, personál tam zastane vesměs tři pozice, pokladní, doplňovač, skladník. Bylo by možné získat zaměstnání, přičemž bych zastával jen pozici pokladního a v omezené míře doplňovače zboží? Samozřejmě bych čekal, že by se to odrazilo na mé mzdě a akceptoval bych to. Anebo jsou jasně nastavená pravidla a nehraje roli praxe, časová flexibilita atd.? Tenhle plakát jsem viděl a nalákal mě. Vím, že tam pracují samé holky, ale zdravé holky. V tom je zakopaný pes, jestli by přijali někoho, kdo by mohl sedět na kase a doplňovat jen naprosto sporadicky.

Nejlepší odpověď
Drap

To se musíš zeptat na dané provozovně. Většinou ve všech řetězcích doplňují i pokladní.

Další odpovědi
lexx

personál se střída chvíli dělá to a potom zas tohle ale nároky na fyzický stav ? vždyť tam pracujou skoro samé holky
http://img24.cz/i­mages/02628915­362325240485.jpg

anonym

můj názor. když vidím, co tam dělá za lidi, tak nároky na lidi nebudou vysoké. záleží na tom, jaká je poptávka (jak se tam lidé hlásí). vidím tam některé, kteří sedí jen za kasou. nakonec projít všechny pozice během dne, není na škodu. není ta práce pořád stejná. já osobně bych raději přijímal zboží a doplňoval, než se dohadovat s důchodcem o pětikorunu, kvůli tomu, že blbě vidí cenu na regálu. když vidím, že ten „nenápadný“ hlídač peče rozpeky (předpečené pečivo) a nebo sám doplňuje. takže suma sumárum. jestli se v náborech nikdo nehlásí, tak berou všechno, jinak si vybírají. můžeš nastoupit k nám do práce, tam berou všechno (nemyslím fyzicky), až je mi z toho někdy smutno, že firma takhle „funguje“ a nemusel by si mít strach, že Tě vyhodí, za závorou nikdo nečeká.

každopádně, holky (personál) jsou v Lidlu ze všech řetězců nejhezčí, alespoň na Hájích 😁

mosoj

V Lidlu se uplatňuje přísně kolektivní práce. To je překvapení co. I kdyby tě vzali, budeš mít problémy s tím kolektivem. To žádný personalista a zodpovědný manažer neudělá. Kolektiv je síla, ty nejsi nic.

VeRe1983

Logiku personalistů v tomhle oboru přiznám se nechápu. Dělal jsem v Tescu, snižovali stavy, museli rozhodovat mezi tím, zda vyhodit dojíždějící ženu co má dítě anebo mě, naprosto časově flexibilního single zaměstnance, který má do práce kousek. Šlo ryze o práci na kase, čili náročnost na fyzičku nula. A jak psal boreczech, tak práce na kasy může být kvůli zákazníkům stresující. Někdo by možná ocenil, kdyby tam nemusel sedět až tak často. Navíc nevím jak má Lidl pořešenou hmotku, ale pokud upadne při doplňování se zelím je to podstatně menší průšvih, když špatně vrátí na pětistovku, protože na něj třeba zákazník mluví.