Má reklama daleko od reklamace, nebo naopak?

Nejlepší odpověď
annas

Z hlediska původu slov jen stejný kmen – stejný základ – reklam – koncovka(a) = reklama. Odvozením pak od základu reklam vzniklo slovo – reklam-ace – reklam-ovat.

Další odpovědi
led

Sôr by som povedala: reklamácia je opak reklamy – tzv. záporná reklama.
Ak reklamujem výrobok s veľkou reklamou, obviňujem nepravdivosť danej reklamy na vadný výrobok.

tom004

Nemusí to být od sebe tak daleko.Taky může být reklamní výrobek počátkem budoucí reklamace.

jmhad

Reklama je informace ostatním,kterou dávám najevo že jsem,že něco dělám a že něco mohu nabídnout.Je to tedy forma komunikace.
Reklamace je uplatnění mých práv,která vyplývají z nějaké uzavřené smlouvy mezi prodávajícím a kupující a to ať se jedná o zboží či o nějaké služby.
V reklamě se mohu odkazovat na reklamaci,v re­klamaci odkaz na reklamu použít nemohu, resp. není mi nic platný

jmhad

Reklama je informace ostatním,kterou dávám najevo že jsem,že něco dělám a že něco mohu nabídnout.Je to tedy forma komunikace.
Reklamace je uplatnění mých práv,která vyplývají z nějaké uzavřené smlouvy mezi prodávajícím a kupující a to ať se jedná o zboží či o nějaké služby.
V reklamě se mohu odkazovat na reklamaci,v re­klamaci odkaz na reklamu použít nemohu.