dust8

Má prodlužovací kabel model DX-5FS přepěťovou ochranu?

V popisu to uvedené není, ale i tak si nejsem jistý protože to má vypínač. Pokud by pak uhodil blesk do hromosvodu, tak to tahle prodlužka neochrání?

Zde: https://prodlu­zovaci-kabely.heureka­.cz/prodluzova­ci-kabel-dx-5fs-1_5m-5-zasuvek-vypinac/#

Odpovědi
Edison

Ne. Hromosvod ochrana proti atmosferickým výbojům a slouží k tomu, aby neuhodilo do budov a jiných vyvýšených objektů a aby atmosferický výboj byl sveden do země stanovenými trasami. Protékající proud, jak jistě víš, bo je to učivo fyziky základní školy, indukuje elektromagnetické pole. To zase idukuje v okolních vedeních napětí, které může být prakticky jakékoli. O systému přepěťových ochran jsem tu odpovídal na jiný dotaz…

Dochy

Prodlužka na obrázku je zaručeně bez přepěťovky. Jde jen o vypínač nic dalšího. Přepěťovka ani sama o sobě není za 80 korun a byla by nějakým způsobem viditelná (přinejmenším indikátor že chcípla)