anamcara

Má pro vás digitální fotografie stejnou emocionální hodnotu jako fotografie analogová (kterou možná nosíte v peněžence)?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak to vůbec nechápu. Jak může mít to, jestli je to digitální nebo analogová fotografie vliv na obsah fotografie.
On je nějaký rozdíl při výběru námětu a kompozice? A vůbec kolik lidí pozná jak byla fotografie zaznamenána.
Pokud by se jednalo o diskusi technického rázu tak bych to bral, ale emocionální rozměr leží úplně někde jinde ?
Doplňuji:
Já nosím v peněžence i tu digitální a v počítači mám naskenovanou analogovou, nyní již digitální.

Další odpovědi
Já...

Ano, má. Stejně jako CD proti vinylu.

U mne žádná nostalgie (v této oblasti) nehraje skoro žádnou roli. Až zase o něco zestárnu, emoce budou i nad těmi digitálními.

I když je budu nosit třeba v čipu pod kůží…

quentos

emocionální hodnotu ano, jen je škoda, že si ji nevošahám. Ale to bych koneckonců neměl ani tu analogovou, vopatlala by se ;{)>

anamcara

Mosoj: O obsah fotografie nejde, ten je samozřejmě totožný, ale dnes je běžná praxe, že rodinné či turistické fotografie jsou prohlíženy na obrazovkách pc či tv, oproti dřívějšímu klasickému prohlížení „z ruky do ruky“. Vytištěná digitální fotografie je samozřejmě něco jiného. Asi jsem špatně formulovala: preferujete prohlížení demateriálních fotografií na pc či klasické prohlížení hmatatelných analogových? (Ano, chápu, že vytištěné digitální jsou také hmatatelné, jde mi však o tuhle paralelu:)