Spartaboy

Má pro mě cenu předplácet hudbu ve formátu FLAC?

Má cenu předplácet hudbu u streamovací služby Tisdale ve formátu flac když ji budu poslouchat jen na notebooku s dvěma repráky o výkonu 10 watů? Nebo myslíte že rozdíl mezi tímto a 320kbps nebude poznat?

Odpovědi
cochee

To ti neřeknem, protože neznáme kvalitu těch repro. Sám si nějakou písničku zakóduj do toho MP3/320Kbps a do FLACu a poslechni si to.

dubraro

S největší pravděpodobností nebude poznat rozdíl mezi FLAC a MP3 320kbps. Na to bys musel mít kvalitní aparaturu a přímo porovnávat stejné nahrávky zakódované oběma způsoby.

anonym

Jistě by si poznal rozdíl mezi 128kbps mp3 a FLAC, ale 320kbps je na MP3 tak vysoký datový tok (až opravdu zbytečně vysoký) že poslechově už v něm žádné vady nebudeš schopen zaregistrovat, to bys musel mýt uši netopýra… FLAC formát je samozřejmě garancí toho, že se v nahrávce neztrácí žádná informace, FLAC je neztrátový kompresní algoritmus a mnohem větší soubory FLAC ostatně větší objem informací dokladují, je však otázkou zda nejde o informace stejně naprosto neslyšné a tady zřejmě sám dojdete k závěru, že nebudete schopen uslyšet absolutně žádný rozdíl mezi mezi vysokými datovými toky u ztrátových kompresních formátů (ať už MP3, OGG, OPUS, atd.) a neztrátovými formáty, zkrátka na to nemáme dost dobrý sluch.

Této skutečnosti pak někteří využívají k tomu aby svůj vzácně bystrý sluch stavěli nad ostatní a tvrdí že rozdíl naprosto zřetelně slyší, ale většinu těchto netopírů velmi snadno odhalí srovnávací ABX testy ve kterých nemají vyšší úspěšnost odhalení nekvalitní nahrávky než 50% takže se ukáže že slyší akorát tak prd 🙂

orestez

To nemá smysl přesvědčovat svoje uši, že poslouchám flac a ne mp3. https://www.scre­amer-radio.com/download/