postcd

Má právo onkologie odmítnout pacienta který si přeje být znovu „léčen“ chemoterapií?

pokud chemoterapii přerušil v minulosti (negativní revers?) na svou žádost

Nejlepší odpověď
Alesh

Podle mě ho znovu musí posoudit lékař. Pokud mu ji předepíše, pak ho určitě odmítnout nemohou.

Další odpovědi
mosoj

Ano. Pokud posoudí že to již nemá cenu.
Doplňuji:
Chtěl jsi abych zde veřejně rozvedl co jsem myslel tím " že to již nemá cenu".
Ivzez to udělala za mně.
Jenom bych ti chtěl sdělit, že rakovinu vlastním a pokud by byla třeba chemoterapie nikdy bych ji neodmítl. Naopak jsem vděčný lékařům za každý pokus o léčbu.
Nikdy jsem nepanikařil,. Prostě dělám co můžu a žiji.

ivzez

Ano, pokud usoudí, že by další chemoterapie nevedla ke zlepšení,
nebo pokud by naopak mohla vést ke zhoršení pacientova stavu.