bolak

Má právo matikář hodnotit i pravopis?

Třeba když dostane žák matematickej příklad ve formě slovní úlohy a on ve slovní odpovědi na konci, a nebo v zadání udělá pravopisnou chybu, může mu za to matikář strhnout známku?

Nejlepší odpověď
annas

Neměl by. Jedině vložit poznámku, že pravopis je „hrůza“. Podle klasifikačního řádu se hodnotí vědomosti z daného oboru. Klasifikace pravopisu patří do českého jazyka. V matematice jen v tom případě, kdyby pravopisná chyba ovlivnila řešení příkladu. – to je ale sporné – úmysl, nebo nevědomost? . Nevím přesně, zda taková možnost existuje.

Další odpovědi
vitorek

Podle me by nemel, ale na zakladni skole se kompetence ucitelu prekryvaji, tak muzou vzdelavat i v jinem nez svem oboru, zkratka na to maji. Ale spis nez snizovat hodnoceni z pravouhlych trojuhelniku za spatne i/y, by mel problem zaka hlasit cestinarce.

Andre5000

Známku by snižovat neměl, ale upozornit na chybu ano, je to také učitel. Pamatuji si, že na střední škole si z nás a z našich hrubek v poznámkách dělal srandu i dějepisář i profesorka na účetnictví.