dust8

Má právo diabetologie přestat brát nové pacienty, nebo je to jen výsada zubařů?

U diabetologie jsou vždycky fronty až do vedlejší čekárny, když jdou ráno s močí a na odběr, tak by mě zajímalo kde je ta hranice, že ještě berou pacienty a kdy už řeknou dost? Napadá mě leda to, že zubaři se vymlouvají jen na to, že je jich dostatek, tak si mohou dovolit nebrat další pacienty.

Odpovědi
elkon

Každý lékař má tolik pacientů, kolik zvládne. A to ví jen on.

da ny

Ano, pokud je zdrav. zařízení soukromé, je jeho výsadou nepřijímat nové pacienty napříč všemi obory.
Až bude moci předepsat napč. Insulin také praktický lékař, diabetologům (dvouatestovaným lékařům, kterých je nedostatek. Podobně revmatologů, endokrinologů aj. spacialistů je nedostatek na okresní úrovni.j..) se značně uleví. 😁
Všichni se opírají o jedny laboratorní výsledky.