Rokio

Má právo člověk dělat nelogická rozhodnutí, pokud tím nikomu neublíží?

Provádět nelogická rozhodnutí je jedno z asertivních práv. Zároveň platí, že každý si může dělat co chce, ale jen do takové míry, aby nevstoupil do práv jiných osob a zároveň nesmí ohrozit sebe.

Myslíte si, že každý je hoden, tzv. oprávněn využívat právo v podobě dělání nelogických rozhodnutí?

poznámka: Člověk může mít vlastní logiku ke svým činům, kterou ostatní nemusí pochopit.

zdroj obrázku: pixabay.com – geralt

Nejlepší odpověď
Anikitos

Jistěže má na to právo. Na světě neexistuje člověk, který by byl bez chyby, a který by je nedělal. Chybami se člověk učí, pokud si tedy zapamatuje lekci, může to později nazývat zkušenostmi.
Jak si sám napsal – každý má vlastní logiku, která se u jedinců i postupně mění..... např v danou chvíli Vám může něco připadat logické a uděláte To, ale když se na to díváte zpětně, ani nepochopíte, proč jste udělali – jiný úhel pohledu.

Další odpovědi
Edison

Nesmyslná otázka, na kterou sis sám odpověděl.

Dochy

Jistě že lidé mohou dělat nelogická rozhodnutí. A také je dělají. Mohou k tomu mít spoustu pohnutek, které ostatním mohou připadat naprosto nesmyslné, alě pro ně jsou důležité. Sazmozřejmě platí, že dané rozhodnutí by za normální situace nemělo nijak ohrozit či poškodit další osobu ani jeho… Někdy to může být pro ostatní varování, že od něj lze čekat další překvápko, či že může trpět nějakou poruchou/nemocí…

ivzez

Poněkud „nešikovně“ formulovaná otázka.

Člověk má právo se mýlit i činit (zdánlivě) nelogická rozhodnutí,
ale „není hoden“ ani „oprávněn“
„využívat právo nelogicky se rozhodovat“.

Obraty „být hoden“ či „být oprávněn“ podle mne mají
jiný význam a v této souvislosti nemají smysl.

Člověk nemůže mít „vlastní logiku“. Může mít vlastní důvod,
kterému ostatní neporozumějí, protože např. mají méně informací
(nebo mají jiné informace).

Dancul

Snad je toho každy hoden, nie všetci si to (ešte) asi zaslúžia … delat alebo lepšie povedane vyuzivat pravo na nelogicke (spontánne) rozhodnutia, ktore nikomu neubližia..,
Kriteriom takehoto (nemanipulacneho )tkz.asertivneho chovania by mal okrem toho ze taketo chovanie nikomu neublizuje, pocit radosti v nas.

Kelt

Neřekl bych, že existují nelogická rozhodnutí. Každé rozhodnutí je vědomé, chci přestat kouřit, být lepší sportovec, založit si rodinu. Některá rozhodnutí jsou sice neobvyklá, ale hlavní je dosažení výsledku. Například Gándí dokázal bez násilí osvobodit Indii z britské nadvlády.

Rokio

Edison: Začni se chovat normálně. Pořád jen kritizuješ, nadáváš a mluvíš o jiných negativně, hlavně o mě. Buď optimista jako já. Tvoje odpověď na tuto otázku je sama nesmyslná a špatná.
Dochy: Dobrá odpověď. Zatím je nejlepší a nominuji ji, pokud se neobjeví lepší odpověď.

Dochy

Mno, Rokio, Edison má přinejmenším částečně pravdu:
Otázka: Má právo člověk dělat nelogická rozhodnutí, pokud tím nikomu neublíží?

Odpověď: Člověk může mít vlastní logiku ke svým činům, kterou ostatní nemusí pochopit.

Edison

Mimochodem: Když se na něco ptáš, musíš počítat s tím, že dostaneš odpovědi, které se ti líbit nemusej. Pokud nechceš odpovědi, který se ti nebudou líbit, raději se neptej.

Edison

Mluvím negativně jen o těch, kteří si to zaslouží. A neříkej, žes to tam nenapsal. Si tu svou otázku včetně toho, všeho, cos tam napsal přečti ještě jendou.

Rokio

Edison: Omlouvám se. Možná jsem to trochu přehnal.