Má právník právo mě odsoudit, když je z Frýdku Místku?

Má právník právo mě odsoudit, když sídlí ve Frýdku Místku a já v Šumpersku?

Řeším jednu věc s neplatičem grafických prací z roku 2010, a proto se ptám, zdali je to možné.
Doplňuji:
Napsal jsem to špatně. Dlužník prý předal komunikaci právníkovi z Frýdku Místku, takže nemá právo přímo odsoudit? Tak to můžu být v klidu. Nejsem znalý ohledně rozdílů mezi právníkem a soudcem. :)

Nejlepší odpověď
badisko

zastupovat te samozdrejme muze… odsoudit te muze soud tedy soudce …pravnik te zastupuje ne?…
Doplňuji:
podivej nez aby jsi pak kvuli nejake chybne vylozene odpovedi prisel do pruseru odkazu te zde …
http://www.pravni-rady.eu/bezplatna-pravni-poradna-online
nebo zde … http://www.bez­platnapravnipo­radna.cz/onli­ne-zdarma/
nebo zde …https://www.go­ogle.ie/search?cli­ent=opera&q=prav­nicka+poradna+on­line&sourceid=o­pera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

kdyz jim co nejpresneji popises svuj problem… dostanes kvalitni radu stranky maj na pravo primo zamerene…tady moc pravniku nenajdes …:D

Další odpovědi
anonym

Právník je kdokoliv, kdo vystudoval právo. Podle specializace, na niž je ten který právník zaměřen se dále dělí na soudce, advokáty, notáře, státní zástupce, exekutory, komerční právníky.
Soud se odehrává tam, kde spor vznikl. V případě, že je podezření z předpojatosti soudu v dané věci, může být soud přenesen do jiného místa, zpravidla na soud ve vedlejším jurisdikátu (dříve ve vedlejším okrese).
Odsoudit Vás může jenom soudce.
Pokud dlužník předal své zastoupení advokátovi na frýdecko-místecku, nic se tím pro Vás nemění. Je to věcí protistrany.
Protistrana (dlužník) mohla předat jenom spis nebo zastoupení své osoby, nikoliv komunikaci, ale pro Vás to znamená, že s Vámi bude komunikovat právník z Frýdku-Místku.

marci1

Právník radí a pomáhá klientovi s řešením případu. Soudce soudí, v případě, že právník předá případ soudu a vynese rozsudek.

M.

Nevím, jaký by měl být rozdíl..