Avatar uživatele
annas

Má pravdu Oscar Wilde? Je správné řídit se jeho slovy?

„Není důležité, co o nás říkají, důležité je, kdo to říká.“

Tadžické přísloví ale praví: „Brány města zavřeš, ale hubu pomlouvačů nikdy.“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, vagra, chudst, tom004, anonym, fcoop před 4736 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nevím,mně osobně je jedno,kdo a co si o mé osobě povídá,to Tadžické se mi líbí,je pravdivé!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
chudst

Je sice vetsinou pravda, ze je mi jedno, at si o me rika kdo co chce (nejlip na rovinu), ale neni pravda, ze „neni dulezite, co o nas kdo rika“.

Je to sakra dulezite a obcas je dobre, pokud se o tom vi, pomluvy utnout hned na zacatku. Pokud je to neco, s cim nemuzu nic delat, pak to hodim za hlavu a skutecne plati, ze „neni dulezite, co o nas rikaji, dulezite je, kdo to rika“.

A nevim, „Tadžické přísloví ‚ALE‘ praví“ – proc je tam ‚ale‘? Vzdyt si to neprotireci. Je pravda, ze brany mesta muzu uzavrit, ale pomlouvaci se daji utisit jen sakra tezko – a na to navazuje volne Oscar Wilde se svoji vetou „Neni dulezite, co o nas rikaji, ale kdo to rika.“

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Tato dvě přísloví se,podle mne, docela dobře doplňují.Pokud něco o mně říká někdo mně cizí,nevšímám si toho.U známého,se alespoň mohu zamyslet,jestli náhodou nemá pravdu,a pokud ne,potom stejně platí druhé přísloví.Obě se mi líbí,a jsou pravdivá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

Myslím si, že jak Tadžické přísloví, tak slova Oscara Wilda jsou pravdivá a lze se podle nich řídit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek