dudu

Má pravdu autor článku, že svět se zbláznil?

Největší zločin, který jsme dětem za posledních 50 let udělali, bylo to, že jsme jim vymazali ze života touhu. Dnes mají děti všechno ještě předtím, než potom začnou toužit. Jsou zpovykané a unuděné. Teď se to stane i dospělým. Je to cesta do pekel. Evoluční mechanismy jsou totiž jasné: mozek je šťastný, jen když usiluje. Potřebuje se těšit, potřebuje mít hlad, zimu, žízeň. Jsme spokojení, když se musíme snažit a přemáhat. Když máme povinnosti. To všechno jsme ale v konzumní společnosti ztratili. Zralou osobnost poznáte podle toho, že je schopná odložit příjemný zážitek. Touhu totiž objevíte až v dlouhých časech.
Zdroj:https://www.no­vinky.cz/zena/styl/4573­32-marek-herman-vypada-to-ze-se-svet-zblaznil.html?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu

Nejlepší odpověď
Drap

Bohužel, má pravdu.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jestli má někdo smysl života v tom, že po něčem touží, tak to jej hluboce lituju …

… k článku: nedivim se, že to dnešní školství tak vypadá, když autorem tohoto článku je vysokoškolský profesor; „Opravdu nevidím jediný důvod, proč se tvářit, že je normální, když budou tátové chodit na mateřskou." já ano, v okolí, a nevšiml jsem si, že by byly děti nějak poznamenané, a důvodů se najde dost …
… nevím, kdo a co tak významného Marek Herman udělal, oni na novinkách dneska vedou rozhovor s kdekým …

luckykubrt

Nemyslím si. Já toužím už jedině po klidu a míru, což mi akorát kazí muslimové. ☹ ČR to zatím nezasáhlo, ale jsem zatím spokojený v systému, který TEĎ je… a vůbec netoužím po nějakých strastech, aby žil člověk jako zvíře a bál se, že nedožije příštího dne. V tom vidím já šílenost, že jsou někteří lidé nespokojení s tím, co mají a touží žít jako nerozumná zvířata. ☹ Jinak zpovykané a unuděné nejsou kvůli tomu, co mají, ale protože je nikdo nevede k tomu, aby měli zbožnou bázeň před Bohem !

Kepler

Je to pravda, ale ne všude. V některých částech světa jsou děti šťastné, když dostanou rýži s kouskem ryby. I ve vyspělých částech je pořád prostor pro touhy, jen jsou jaksi na vyšší úrovni. Před pár hodinami jsem na jiném webu četl otázku patnáctiletého kluka co má udělat, aby mohl mít vlastní auto. No není to roztomilé?

ivzez

Podle mne pravdu má.

Nesouhlasím s ním ve všem, ale s většinou (četla jsem toho od něj víc) jeho názorů souhlasím. Včetně otců na mateřské dovolené. To je období zahrnující dobu 6 až 8 týdnů před porodem, šestinedělí + 14–16 dalších týdnů. Tedy období velice krátce po porodu, kdy by o dítě měla i podle mne pečovat především matka. (Trochu jinak už to vidím v případě rodičovské dovolené po těch prvních 28 týdnech. Ale na mateřské dovolené
by i podle mne měla být matka.)

Vedle touhy připravil současný výchovný trend děti i o povinnosti.
Málokdy se v poslední době setkávám s tím, že by děti měly vedle školy
nějakou povinnost, že by měly za něco odpovědnost…