Rokio

Má povinnost přispívat do rodinného rozpočtu i dítě, které se připravuje na budoucí povolání, ale vydělává?

Pokud například student vysoké školy, kterému je méně než 26 let vydělává, má povinnost přispívat do rodinného rozpočtu?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

jiná odpověď

Taková povinnost sice nikde dána neni, ale je to přinejmenší morální povinnost a svědčí to o dobrém vychování.

Další odpovědi
ivzez

jiná odpověď

Vyživovací povinnost rodičů a dětí je vzájemná.

Začne-li si student vydělávat, neměl už by očekávat,
že jej rodiče budou dále živit (rodiče jsou povinni jej
živit, dokud se nedokáže živit sám).

Chce-li dále žít se svou rodinou, měl by se přiměřeně
podílet i na nákladech rodiny a domácnosti.

Lamalam

jiná odpověď

Pokud není asociál nebo blb, tak jistě rodičům podle svých možností dobrovolně přispěje.

Kelt

jiná odpověď

Povinnost to není. Ale je možné, že si může vydělávat na studium a nebude zatěžovat rodiče. Samozřejmě, že záleží podle možností a konkrétní situace.

anonym

ano

Ano pokud říkáš „výdělek“ něčemu, co je ve skutečnosti nějakým důchodem který rodiče mají používat k zajištění nadstandardní zdravotní péče či dávkou ze strany státu. Jakmile si plnoletý a opouštíš rodné hnízdo situace se samozřejmě dramaticky mění a částka která chodí tobě i celá zůstává tobě.

anonym

Ty říkáš dávkám od státu výdělek ??