lukas.zmizik

má potlesk nějaká pravidla?

existuje nějaké pravidlo nebo poučka – jak někomu zatleskat a zároveň se držet bontonu?

když jsem tak pozoroval různé lidi při potlesku, existuje několik technik, některé vydají hezčí zvuk, na jiné se třeba dobře dívá…

a když neexistuje, byl by všeobecně zájem, abych něco takového za domácí úkol připravil?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Na koncertech se totiž běžně tleská až po celém výkonu interpreta, kromě sólového recitálu, který je v tomto výjimkou. Nehledě na to, že spousta skladeb je tvořena několika větami (částmi), které tvoří jeden celek. Nechci ani domyslet jak nevkusný a pro interpreta soustředícího se na výkon nepříjemný by byl potlesk po každé části skladby.
http://rn.rum­burk.cz/2002/07/­04/jak-a-kdy-tleskat/

http://relax.li­dovky.cz/brito­ve-se-hadaji-jak-spravne-tleskat-dwt-/zajimavosti.as­px?c=A090817_154300_ln-zajimavosti_mtr

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-a-jak-casto-si-myslite-ze-je-spravne-tleskat-v-divadle

Další odpovědi
anonym

http://www.im­puls.cz/clanek/tles­kani/221357

Zdroj: radio

led

jestvuje potlesk rušivý a potlesk ďakovací.
O rušivom snáď netreba hovoriť.
1 – bez potlesku – nezaživné, nezaujímavé, zlé „umelecké“ vystúpenie
2 – laxný potlesk – zdvorilostný býva na konci umeleckej produkcie, „ďakujem za produkciu, ale nebolo to až také…“ 2 –3 tlesknutia
3 – Potlesk ďakujeme – nie veľmi hlasný, (ušné bubienky nepraskajú) bežný potlesk
4 – Potlesk burácavý – „bolo to výborné“
5 – Potlesk burácavý, po stojačky, dlhotrvajúci – „Fantastické!, Ďakujeme! Bravó!“

utekanie z vystupenia počas padania opony, bez potlesku – vážne porušenie etiky.

terry

Dúležitější, než hezký zvuk je asi vědět, kdy tleskat a kdy ne.
Třeba na koncertu. A nemám na mysli koncert No Name.

anonym

Skandovaný potlesk by taky nelichotil po koncertu vážné hudby.

led

rušivý potlesk napríklad býva pri produkcii, keď
účinkujúci potrebujú ticho na sústredenie,
prerušuje plynulosť deja
Na koncerte sa tlieska až po skončení skladby a po koncerte.

lukas.zmizik

díky…:)