plebs

Má poslanec v EP Hynek Blažek bludy, nebo pravdu?

Jeho názor, který pronesl v televizi: EU není stát a nemá právo suverennímu státu něco diktovat.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Určitě máš na mysli europoslance, který se jmenuje Hynek Blaško. EU opravdu není žádný stát, a není důvod, aby po světě zřizovala svá velvyslanectví. Už vůbec je nepřijatelné, aby tak zásadně rozdílným zemím diktovala nějakou jednotu.

Další odpovědi
Lgee

Má na to plnou moc když je to dané smlouvou.

Pepa25

Zcela pomíjíte celé vyjádření a také kontext, ve kterém to Blaško řekl. Šlo o vyjádření pro TV Prima v souvislosti se sporem EK a Orbána v souvislosti s jeho kroky pro omezeními práv sexuálních menšin. EU samozřejmě nic Maďarsku nediktuje, pouze řekla, že pokud nebude dodržovat evropské hodnoty, tak nedostane evropské dotace …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.