e1232851@trb

Má policie pravomoc prohledávat zavazadla (kufr) ve vlaku ?

Doplňuji:
ted jsem jel ve vlaku a bylo položené zavazadlo nad sedackou kde nikdo nesedel protoze bylo vsude plno tak se ptali čí to je ozvala se jedna žena (byla to polka) a řekli jí ať jim ukáže obsah (ukazala jim co v něm je)- má právo jim říct ne, jak by se to potom řešilo ?

Nejlepší odpověď
gecco

Prohledat zavazadla ´jen tak´ ti může jen celník…
😉
PČR za předpokladu, že má oprávněné podezření…
A obecní policie nemá pravomoc na nic – jen tě zadržet a přivolat PČR.
Doplňuji:
K Doplnění:
Kdyby odmítla …„jak by se to potom řešilo“…

  1. odmítnutím by to skončilo
  2. policajt by našel oprávněný důvod, proč prohlídku uskutečnit
  3. policajt by zavolal celníka

😉

Další odpovědi
klumprt

Namátkově ne. Musí mít konkrétní podezření, že v zavazadlech je nějaká věc důležitá pro trestní nebo přestupkové řízení.

lexx

jenomže, to „konkrétní podezření“ si vymyslí a zdůvodní vždycy, známe ouřednickou zvůlí a pocit nadřazenosti uniformovaných trotlů – pitomců

led

V prípade neznámeho majiteľa zavazadla vo vozidle hromadnej dopravy má polícia právo urobiť preventívnu kontrolu, toto právo nemá dopravca.
Len si spomeňte na nedávny prípad výbušniny v autobuse českých turistov do Budapešti, kedy predpokladaný páchateľ vystúpil kdesi na Morave a zavazadlo nechal v autobuse.

gecco

Lexx → ono to s tím „vymýšlením a zdůvodňováním“ není tak jednoduché…
😉
Stačí znát zákony…
A – koneckonců – policajty a-priori za pitomce nepovažuju (a těch pár konkrétních, které ano, bych mohl vyjmenovat)…
😉