vladimír

Má pokojová fontánka nějaký vliv na vlkost ovzduší v bytě ?Jak ji lze preventivně udržovat proti vodnímu kameni ?

Má někdo doporučující informace pro alergetika ?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě, voda se dostává do styku se vzduchem, částečně se odpařuje a tím zvyšuje vlhkost v bytě. Proti vodnímu kameni se bránit trím, že nebudu do fontánky pouřívat tvrdou vodu. Na alergie by činost fontánky neměla mít vliv, a pokud ano, tak spíše pozitivní. Všeobecně se dá říct, že ve většině našich bytů je nízká vzdušná vlhkost.

Další odpovědi
terry

Kamarádka používá destilovanou vodu, aby se vod.kámen netvořil.

Jikra

Jestli máte na mysli něco takového jako je na odkazu dole tak jedině destilovanou vodu.

Zdroj: http://www.svitidla-fulin.cz/shop/in­dex.php?p=poloz­ka/stolni-mlhova-fontana-ls-2613-modra

atriplex

Stačí vodu okyselit, třeba citronovou šťávou a je to. Vlhkost se bude v bytě zvyšovat, ale pozor na hluk – tekoucí voda + motor dělá docela velký rámus, takže v ložnici takovou fontánku nejde použít. Vlhkost v bytě lze zvýšit například pokojovými rostlinami, které nedělají hluk.