Rakira

Má nošení podprsenky nějaká zdravotní rizika?

Ahoj, nedavno jsem se dozvedela, ze noseni podprsenky muze mit zd. rizika a zajimalo by me, jaka. Diky za odpovedi :)

Nejlepší odpověď
johana 56

Také jsem to někde četla. Osobně si myslím, že u správně zvoleného typu podprsenky žádná zdravotní rizika nehrozí.

Zajímavé a možná i praktické informace k tomuto tématu
http://www.zdra­votnickydenik­.cz/2015/03/pod­prsenky-zpusobuji-rakovinu-prsu-vazne/

Další odpovědi
Lamalam

Nevím o tom. Pokud je kvalitně ušitá, z kvalitního materiálu a hlavně pokud je zvolená vhodná velikost a střih, tak mě žádná zdravotní rizika nenapadají, a to ji nosím už hodně dlouho.

Kepler

Špatně navržená podprda učitě. A ta blbá budí v mužích pocit zklamání, to si i někdy bouchne pěstí… No tak si vyber.

Jiří Bohumil

Plně souhlasím s Keplerem. A když máš pěkná prsa, je lepší bez. Myslím, že se to i mužům více líbí. Pokud ne, tak dobrou, měkkou a pohodlnou. V tom případě si myslím že nemůže nijak poškodit. Viz zkušenosti mé manželky.:-)
Ale tím nechci říct, že nemá pěkná prsa. Já jsem plně spokojen..:-)))

JájsemRaibek

Domnívám se, že nesprávně zvolená podprsenka přináší zdravotní rizika.
Já podprsenku nenosím, tudíž mi zdravotní rizika nehrozí.
https://www.ze­na.cz/zdravi/10-duvodu-proc-nenosit-podprsenku-nejen-v-lete/r~i:arti­cle:804323/?re­directed=14852066­63

Martina S.

Proto žádné podprsenky nenosím. Je to příjemné a nikde to netlačí. Samozřejmě když má větší prsa než trojky, tak se podprsence asi nevyhne.

ivzez

Četla jsem totéž ve více – převážně zahraničních – článcích.
Nejhorší mají být podprsenky s kosticemi.

Je zajímavé, že kostice mi vadily dávno předtím, než jsem o nich četla.
Když jsem si někdy musla koupit „kosticovou“, protože nebylo na výběr,
první, co jsem udělala po příchodu domů, bylo „vyoperování“ kostic…

Šidlo

nekvalitná, zo zlého materiálu a asi aj čierna (vraj čierne spodné prádlo sa nemá vobec nosiť, ani ženy ani muži, tá farba je škodlivá a stále sa po troche púšťa, aj po vypraní)…a nekupujte v tržnici tie lacné a smradľavé!

https://www.sprav­napodprsenka.cz/

vyrátajte si správnu veľkosť a potom až kupujte

Eva Studená

Snažím se nosit co možná nejpříjemnější materiály a odpovídající velikosti, aby mě nic neškrtilo. Nejvíc kupuji bezešvé z https://www.in­timidea.cz/pod­prsenky/ , u kterých ani nevím, že je mám na sobě.